Nowy numer 8/2021 Archiwum

Koncert organowy Teresy Ramoli

W niedzielę 31 stycznia w katedrze opolskiej odbędzie się czwarty koncert z cyklu "Organowe inspiracje - Muzyczna trzynastka".

Cykl comiesięcznych koncertów w odnowionym wnętrzu katedry opolskiej pn. "Organowe inspiracje - Muzyczna trzynastka" w ostatnią niedzielę września zainaugurował Michał Blechinger. W październiku podczas drugiego koncertu przy organach zasiadł Łukasz Mandola, w listopadzie - Maciej Lamm. W styczniu czas na Teresę Ramolę z Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu.

Podczas koncertu, który w niedzielę 31 stycznia rozpocznie się o 19.30, wybrzmią utwory m.in. Feliksa Nowowiejskiego, Mariana Sawy czy Jana Sebastiana Bacha. Wśród nich "Sonata kolędowa", "A Christmas Postlude" oraz preludium chorałowe "Der Tag, der ist so freudenreich".

Teresa Ramola jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Opolu oraz Studium Muzyki Kościelnej w Opolu. Ukończyła studia w Instytucie Muzykologii KUL oraz Akademię Muzyczną w Warszawie. Brała udział w wielu konkursach i festiwalach muzycznych. Jest pedagogiem w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej w Opolu, a także organistką oraz dyrygentką scholi liturgicznej "Cantare Cordis" w parafii Niepokalanego Serca NMP w Domecku.

Koncert organowy Teresy Ramoli   Materiały organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama