Nowy numer 8/2021 Archiwum

Wspólna kampania diecezjalnych OPP

- Jednym z prostych wymiarów zaangażowania wiernych i dzielenia się odpowiedzialnością za Kościół, do czego chcę was zaprosić, jest inicjatywa "Działajmy w Kościele" - zachęca bp Andrzej Czaja.

Pod hasłem: "Działajmy w Kościele" organizacje pożytku publicznego diecezji opolskiej zachęcają do przekazywania 1 proc. podatku. Przekonują, że jest to sposób, by wziąć udział w dziełach Kościoła opolskiego, które zmieniają rzeczywistość, bo kiedy działamy razem jako wspólnota, możemy o wiele więcej.

We wspólnej akcji bierze udział 6 diecezjalnych organizacji, które mają status OPP: Caritas Diecezji Opolskiej, Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia, Fundacja "Ławka", Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Katedry Opolskiej "Crux".

- W naszej diecezji istnieje kilkanaście instytucji, które na co dzień wypełniają misję wspierania potrzebujących na wielu płaszczyznach. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu pracowników i wolontariuszy, a także pieniądzom - podkreśla biskup opolski.

Te płaszczyzny to m.in. pomoc chorym, niepełnosprawnym, ubogim i bezdomnych, to wspieranie kobiet w trudnych sytuacjach życiowych, jak i znalezienie szczęśliwych rodzin osamotnionym dzieciom, to tworzenie wartościowych miejsc spotkań dla młodych ludzi w Kościele opolskim, to kształcenie w zakresie muzyki kościelnej, jak i wspieranie renowacji katedry opolskiej.

Szczegółowe informacje o działalności diecezjalnych organizacji pożytku publicznego dostępne są na stronie kampanii: dzialajmy.diecezja.opole.pl. Jest tam też aplikacja pomagająca rozliczyć PIT.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama