Nowy numer 8/2021 Archiwum

XXV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Jeszcze do 26 lutego przyjmowane są zgłoszenia szkół ponadpodstawowych. Pierwszy etap zmagań odbędzie się 10 marca.

To nie jest zwykły konkurs, bo dotyczy Bożego Słowa, a poszczególne jego etapy są prawdziwymi świętami Biblii. - Wielu uczestników przyznaje, że konkurs biblijny stworzył im przestrzeń dla lektury natchnionych treści, w której poznali Chrystusa i zaprosili Go do swojego życia - zapewniają organizatorzy.

W jubileuszowej edycji zmagań uczniowie zgłębiają Księgę Ezechiela oraz Ewangelię św. Jana wraz z wprowadzeniami, przypisami, komentarzami i słownikiem.

"Lektura Księgi Ezechiela oraz Ewangelii według św. Jana będzie pogłębiać w uczestnikach konkursu świadomość i wartość sakramentu Eucharystii oraz budzić pragnienie życia mocą prawdziwego Chleba z nieba, który daje Ojciec. Tekstem źródłowym konkursu jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu - najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem (Edycja Świętego Pawła, 2011)" - informują organizatorzy.

Błogosławieństwa uczestnikom konkursu udzielił papież Franciszek. Życzył wszystkim uczniom zapału Autorów natchnionych ksiąg, którzy w przesłaniu Biblii pragnęli doświadczyć bliskości Boga. "Niech osobisty kontakt ze słowem Bożym będzie dla uczestników konkursu zachętą do dzielenia się Biblią z innymi osobami, by ukazywać im zawartą w niej moc i nadzieję" - napisał Piedro kard. Parolin, sekretarz stanu, przesyłając papieskie błogosławieństwo organizatorom i uczestnikom 25. edycji konkursu.

Do 26 lutego na stronie okwb.pl przyjmowane są zgłoszenia szkół, których uczniowie wezmą udział w 25. edycji zmagań.

Etap szkolny odbędzie się 10 marca, etap diecezjalny zaplanowany jest 21 kwietnia, a finał 31 maja i 1 czerwca.

"Najlepsi mają szansę na podjęcie studiów w trybie dziennym (bez egzaminów wstępnych) w wielu renomowanych uczelniach wyższych, na kilkunastu kierunkach kształcenia. Czekają na nich również atrakcyjne nagrody, w tym zagraniczne pielgrzymki i cenne upominki rzeczowe. Największą nagrodą jest jednak spotkanie z żywym słowem Bożym i ludźmi, którzy uczynili zeń życiowy drogowskaz" - zapewniają organizatorzy.

Organizatorem konkursu jest Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana". W diecezji opolskiej nad przebiegiem konkursu czuwa Alina Kostęska, szefowa okręgu opolskiego stowarzyszenia.

XXV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej   Informacje o konkursie. materiały organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama