Nowy numer 8/2021 Archiwum

Piąta odsłona "Muzycznej trzynastki"

W ostatnią niedzielę lutego przy katedralnych organach zasiądzie Brygida Tomala.

W odnowionym wnętrzu katedry opolskiej cykl koncertów pn. „Organowe inspiracje – Muzyczna trzynastka” odbywa się od września 2020 r. Dotąd koncertowali: Michał Blechinger, Łukasz Mandola, Maciej Lamm i Teresa Ramola.

W niedzielę 28 lutego przy organach zasiądzie Brygida Tomala. - Kunszt artystyczny i profesjonalizm Brygidy Tomali zapewni przybyłym niesamowite przeżycia duchowe. Całości dopełni atmosfera katedry, wzmacniana czarownym brzmieniem organów - zapewniają organizatorzy.

Wybrzmią utwory m.in. Jana Sebastiana Bacha, Dietricha Buxtehude czy Juliana Gembalskiego. Rozpoczęcie o 19.30. Wstęp wolny.

Brygida Tomala jest absolwentką wydziału instrumentalnego w klasie organów oraz wydziału dyrygentury, kompozycji i teorii muzyki Akademii Muzycznej w Katowicach. Studia podyplomowe z organów ukończyła u prof. Juliana Gembalskiego. Koncertuje i uczestniczy w licznych festiwalach muzyki organowej i kameralnej. Prowadzi klasę organów w PSM I i II st.w Katowicach i Diecezjalnej Szkole Muzycznej w Gliwicach. Jest wykładowczynią w Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach oraz w Akademii Muzycznej w Katowicach. Jako organistka związana jest z parafią św. Anny w Babicach, gdzie również prowadzi wielokrotnie nagradzany chór.

Piąta odsłona "Muzycznej trzynastki"   materiały organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama