Nowy numer 15/2021 Archiwum

Nie szczędźmy czasu dla Pana Boga

- To jest czas podładowania akumulatorów duszy swojej miłością Pana - podkreśla bp Andrzej Czaja w słowie na Wielki Tydzień.

Biskup opolski Andrzej Czaja w formie nagrania wideo skierował do diecezjan słowo na trwający Wielki Tydzień. Zachęca do przeżycia tego czasu w ścisłej więzi z Chrystusem. Podpowiada, jak w ograniczeniach związanych z pandemią tajemnice męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa zgłębiać w rodzinach. A na koniec podaje intencje modlitewne na czas Świętego Triduum Paschalnego.

- Proszę, abyśmy jako wspólnota Kościoła opolskiego w czas rozpamiętywania Męki Pańskiej - od adoracji w Ciemnicy aż do ceremonii Wielkiego Piątku - modlili się w domach i kościołach o łaskę odnowy dla naszego Kościoła i dla całego Kościoła powszechnego. Módlmy się o łaskę przemiany - apeluje bp Czaja.

- Potem, od symbolicznego przeniesienia Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Bożego Grobu, aż do Wigilii Paschalnej, szczególnie chciejmy towarzyszyć tym, którzy konają. Tak wielu ich jest w związku z koronawirusem. Prośmy dla nich o łaskę dobrego przejścia. Wołajmy także o łaskę życia wiecznego dla tych, którzy odeszli. Tak wielu odeszło w minionym roku, będąc z dala od najbliższych. Prośmy również o łaskę głębokiej pociechy dla tych, którzy w minionym roku, w trudnych uwarunkowaniach covidowych, stracili najbliższych. Niech to będzie szczególny dzień naszej solidarności w pochyleniu nad Jezusem spoczywającym Bożym Grobie - prosi ordynariusz.

- Gdy już rozlegnie się "Alleluja", chciejmy wołać do Pana o umocnienie naszej wiary. Szczególnie wołajmy o moc wiary dla młodego pokolenia. Prośmy też, byśmy jak najlepiej umieli zaczerpnąć z darów Zmartwychwstałego - podpowiada biskup opolski.

Całe nagranie:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama