Nowy numer 18/2021 Archiwum

Festiwalem i konkursem upamiętnią 100. rocznicę III Powstania Śląskiego

Muzeum Czynu Powstańczego i Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich zapraszają dzieci i młodzież do udziału w wydarzeniach.

Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich wraz z Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny oraz Muzeum Śląska Opolskiego organizują Festiwal Śląskiej i Powstańczej Piosenki. Mogą w nim wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa opolskiego i śląskiego. Ich zadaniem będzie przygotowanie i wykonanie jednej, wybranej przez siebie pieśni powstańców śląskich lub piosenki na temat powstań śląskich (lista proponowanych utworów znajduje się w załączeniu do regulaminu festiwalu). Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach przyjmuje zgłoszenia uczestników do 30 kwietnia. Przegląd zaplanowany jest na 13 i 14 maja. Oprócz nagród rzeczowych nagrodą specjalną będzie występ podczas koncertu  11 czerwca w Górze Św. Anny.

Szczegóły w regulaminie  na stronie internetowej Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich  - TU .

Muzeum Czynu Powstańczego w ramach obchodów tej samej rocznicy zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie literacko-plastycznym pn. „W drodze do Polski – wspomnienie powstań śląskich”. Mogą w nim wziąć udział uczniowie szkół z woj. opolskiego  i woj. śląskiego. Zadaniem uczestników jest przygotowanie pracy plastycznej zainspirowanej wybranym tekstem literackim odnoszącym się do tematyki powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku.
Prace należy przesłać pocztą tradycyjną do 28 maja (decyduje data stempla pocztowego) pod adres: Muzeum Czynu Powstańczego, ul. Leśnicka 28, 47-154 Góra św. Anny, z dopiskiem „Konkurs literacko-plastyczny”.
Szczegóły TUTAJ .


"Gość Opolski" jest patronem medialnym festiwalu i konkursu.

Festiwalem i konkursem upamiętnią 100. rocznicę III Powstania Śląskiego   Materiał organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama