Nowy numer 24/2021 Archiwum

Nie jesteście zdani na siebie

Codziennie w południe w Centrum Duszpasterstwa Młodych podejmowana jest modlitwa za maturzystów. Czego biskup opolski życzy zdającym egzaminy?

Biskup Andrzej Czaja wraz z diecezjalnym duszpasterzem młodzieży ks. Łukaszem Knieciem nagrali krótkie słowo do tegorocznych maturzystów. Pierwsze dwa dni zmagań już za zdającymi egzaminy, ale przed nimi kolejne. Matury potrwają do 20 maja.

"Chcę przede wszystkim was zapewnić, że tak jak zapowiadałem, tak czynić chcemy i w tych dniach cała diecezja chce was otoczyć szczególną modlitwą" - zapewnia maturzystów biskup opolski. "Zapraszam wszystkich młodych, by włączyć się w tę modlitwę. By organizować kręgi i chwile szczególnej modlitwy za kolegów i koleżanki zdających maturę" - dodaje.

Biskup przekazał maturzystom dwie rady "starszego brata chrześcijanina". "Jeśli zależy wam w tych dniach na pokoju serca, to chciejcie podchodzić często pod krzyż, spoglądać na krzyż. Jezus mówi: »Popatrzcie na moje ręce i nogi. To Ja jestem. Ja, wasz Pan, który życie dałem«. To jest dowód miłości. To gwarancja tego, że nie jesteśmy zdani na siebie, że On jest z nami" - mówi bp Czaja.

A druga rada? Znajdziecie ją w filmie: TUTAJ.

"Maturzyści najdrożsi, z całym duszpasterstwem jesteśmy z wami" - zapewnia ks. Knieć. Od 2 do 20 maja w kaplicy w Centrum Duszpasterstwa Młodych co dnia w południe odbywa się modlitwa za maturzystów. 

"Życzymy wam, żebyście jak najlepiej zdali egzamin maturalny, żebyście się dostali na upragnione studia i tego, byście w tych niełatwych dniach doświadczyli szczególnej bliskości Pana. By był to czas otwarcia się na Jezusa, aby potem z Nim podjąć jak najlepsze dzieło rozeznawania drogi życia i powołania" - podkreśla bp Czaja.

"Niech Pan Jezus da wam pokój" - dodaje ks. Knieć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama