Nowy numer 20/2024 Archiwum

Pomoc dla osób z niepełnosprawnościami

Organizacja oferuje możliwość bezpłatnego skorzystania różnych z form wsparcia, w zależności od indywidualnych potrzeb osób zgłaszających się.

Instytucja działa obecnie na terenie trzech województw, w tym województwie lubelskim. Właśnie prowadzi rekrutację do projektów współfinansowanych ze środków Państwowego Funduszy Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych: aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych w okresie pandemii koronawirusa, absolwent w drodze do kariery, kompetentni na rynku pracy, gotowi do pracy, pora na pracę, kompas - kierunek niezależność, kurs na niezależność.  - Nasza działalność skupia się na wszechstronnej pomocy osobom niepełnosprawnym, której celem jest aktywizacja zawodowa oraz społeczna – informuje Magdalena Wujec z  Fundacji Heros.

Fundacja w ramach wspomnianych projektów oferuje możliwość bezpłatnego skorzystania różnych z form wsparcia, w zależności od indywidualnych potrzeb osób zgłaszających się. M.in. jest to oferta w zakresie doradztwa zawodowego, porad psychologicznych i prawnych, szkoleń i kursów podnoszących kompetencje zawodowe, staży zawodowych, pośrednictwa pracy, zabiegów rehabilitacyjnych, psychoterapii i konsultacji psychiatrycznych czy warsztatów umiejętności psychospołecznych oraz aktywnych form spędzania wolnego czasu. Organizacja zapewnia zwrot kosztów dojazdu, stypendium szkoleniowe oraz możliwość otrzymania stypendium stażowego. Szczegóły na stronie www.fundacjaheros.org. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy