Nowy numer 30/2021 Archiwum

Rozpoczęły się zapisy na Spotkanie Młodych w Wołczynie

Bracia kapucyni prowincji krakowskiej organizują je po raz 27.

Spotkanie, które ma formę festiwalu katolickiego, odbędzie się w tym roku od 12 do 16 lipca. W tym roku wołczyńskie Spotkanie Młodych będzie miało  formę stacjonarną – uczestnicy jak zwykle zamieszkają na polu namiotowym – ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. Będzie można dołączyć do spotkania także w formie on-line.

- Głównym celem Spotkania jest ukazanie młodym Boga, który działa w codziennym życiu. Do tego doświadczenia prowadzi codzienna Eucharystia, sprawowany przez cały czas sakrament pokuty i pojednania, wieczorne nabożeństwa, konferencje, spotkania w grupach i koncerty – informują organizatorzy. W tym roku na wołczyńskiej scenie muzycznej wystąpią ks. Jakub Bartczak, Luxtorpeda oraz kapucyński zespół KapEl'a.

Trwają już zapisy na spotkanie – poprzez stronę internetową Spotkania Młodych – TUTAJ.

W tym roku tematem wiodącym spotkania będzie hasło "Zrozumieć". - Coraz trudniej zrozumieć otaczający nas świat, społeczeństwo, naszych bliskich, nawet samych siebie. Skąd tak wiele jest w nas wątpliwości, pytań, przeciwstawnych poglądów i pragnień? Dlaczego tak trudno zrozumieć dzisiejszemu światu samego Jezusa i Jego nauczanie? Może kluczem do odpowiedzi jest właśnie zrozumienie, które bardzo pomaga, lub jego brak, który może przeszkadzać w tym, by umieć pokochać? Na te i inne pytania postaramy odpowiedzieć się w tym roku – tłumaczą organizatorzy.

Zaproszone są osoby w wieku 15 - 30 lat. Koszt udziału – 100 zł (zupa, herbata na śniadanie i kolację). Trzeba wziąć ze sobą namiot, śpiwór i karimatę.

Poniżej tegoroczny hymn Spotkania Młodych w Wołczynie.

XXVII Spotkanie Młodych w Wołczynie - HYMN
Spotkanie Młodych w Wołczynie

Rozpoczęły się zapisy na Spotkanie Młodych w Wołczynie  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama