Nowy numer 30/2021 Archiwum

Dziękczynienie za ks. Radka Chałupniaka

W pierwszą rocznicę śmierci kapłana, dziekana Wydziału Teologicznego UO i założyciela DA "Resurrexit" upamiętnią studenci i jego przyjaciele.

Dziękczynienie za ks. Radka Chałupniaka   Msza św. i spotkanie w Opolu. Materiały organizatora

W środę 23 czerwca, w Dzień Ojca, przypada pierwsza rocznica śmierci ks. prof. Radosława Chałupniaka, założyciela Duszpasterstwa Akademickiego "Resurrexit". Stąd duszpasterstwo to, wraz z Wydziałem Teologicznym UO oraz Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym, w którym też posługiwał ks. Radek, zaprasza na wspólne modlitewne dziękczynienie za ojcowską posługę śp. ks. Radka wobec studentów oraz na spotkanie wokół DAR-u.

O 17.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.00 Msza św. w kościele seminaryjno-akademickim (u. Drzymały 1c w Opolu) pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Czai. Później w DA "Resurrexit" zostanie odsłonięty portret ks. Radka, będzie też spektakl studenckiej grupy teatralnej oraz spotkanie przy stole.

Dzień później, w czwartek 24 czerwca o godz. 19.00 odprawiona zostanie Msza św. w kościele pw. św. Szczepana w Brynicy,a wcześniej o godz. 18 - modlitwa dziękczynna. Po Mszy św. będzie ognisko w ogródku księdza przy brynickim klasztorze, gdzie będzie okazja na przywołanie go w serdecznej pamięci.

Dziękczynienie za ks. Radka Chałupniaka   Msza św. i spotkanie w Brynicy. Materiały organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama