Nowy numer 30/2021 Archiwum

Koncert Gabrieli Czurlok w katedrze opolskiej

W niedzielę 27 czerwca odbędzie się ósmy koncert z cyklu "Organowe inspiracje - Muzyczna trzynastka".

W odnowionym wnętrzu katedry opolskiej cykl koncertów "Organowe inspiracje - Muzyczna trzynastka" odbywa się od września 2020 roku.

W niedzielę 27 czerwca zaplanowany został koncert Gabrieli Czurlok. Rozpoczęcie o 19.30. Wstęp wolny.

W trakcie koncertu usłyszymy utwory m.in.: J.S. Bacha, J.L. Krebsa, M. Regera, a także autorskie kompozycje wykonawczyni.

Gabriela Czurlok jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2009) w zakresie teorii muzyki oraz gry na organach (klasa organów prof. Juliana Gembalskiego i adiunkta Witolda Zabornego). W 2013 r. ukończyła Hochschule für katholische Kirchenmusik und Musikpädagogik w Regensburgu w klasie organów prof. Stefana Baiera. Uczestniczyła w licznych kursach interpretacji muzyki organowej, pracując m.in. pod kierunkiem Jean-Luc Perrota, Christopha Grohmanna, Bernharda Haasa, Marka Toporowskiego i Guy Boveta. W 2017 r. została laureatką nagrody "Animator Roku” w kategorii „kultura i oświata”.

W jej dorobku znajduje się pięć nagrań płytowych. Od kilku lat swoją uwagę kieruje w stronę pedagogiki gry na organach, czego owocem są utwory napisane dla osób rozpoczynających naukę na tym instrumencie. Prowadziła również kursy interpretacji literatury organowej w ramach festiwalu "Semande de Musica Sacra" w Hawanie oraz programu Erasmus+ w Akademii Sztuk w Belgradzie na Wydziale Muzyki.

Od 2006 r. prowadzi zajęcia w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej w Opolu. Zatrudniona jest również na stanowisku instruktora muzyki w Katedrze Muzykologii w Instytucie Historii Uniwersytetu Opolskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama