Nowy numer 38/2021 Archiwum

Ks. Józef Krawiec otrzymał Order Świętego Pawła Apostoła

Order Świętego Pawła Apostoła - Patrona Służby Więziennej przyznawany jest od 2019 roku podczas święta Służby Więziennej.

Ks. Józef Krawiec, który od 25 lat jest kapelanem zakładów karnych w Strzelcach Opolskich, otrzymał Order Św. Pawła Apostoła - Patrona Służby Więziennej. Został wyróżniony za wspieranie działalności Służby Więziennej w pracy penitencjarnej nad osobami osadzonymi.

Odznaczenie zostało wręczone strzeleckiemu kapelanowi przez wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia oraz Dyrektora Generalnego Służby Więziennej gen. Jacka Kitlińskiego podczas promocji oficerskiej, która 1 lipca odbyła się w kampusie Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu.

- Ks. Józef Krawiec jako założyciel Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej "Barka", w całym kraju znany jest ze swojej opieki nad osobami bezdomnymi oraz zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Na potrzeby pomocy takim osobom oddał swoją ojcowiznę, gdzie oferuje nie tylko dach nad głową, ale stwarza szansę powrotu do społeczeństwa, wyjścia z bezdomności, znalezienia zatrudnienia i godnego życia. Dlatego też w przypadku księdza Józefa Krawca posługa kapelana więziennego nie kończy się w murach więzienia. To szczególna duchowa praca nad człowiekiem, który popełnił przestępstwo, aby pomóc powrócić mu do społeczeństwa - informuje kpt. Katarzyna Idziorek, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego SW w Opolu.

Order Św. Pawła Apostoła - Patrona Służby Więziennej - jak czytamy w dokumencie ustanawiającym to odznaczenie - "został ustanowiony w celu wyróżnienia szczególnych zasług i uhonorowania osób, które dokonały inicjatyw i czynów na rzecz Służby Więziennej, na rzecz jej funkcjonariuszy i pracowników oraz ich rodzin, i które swoim działaniem przyczyniają się do realizacji misji Służby Więziennej oraz budowania jej etosu".

Order przyznaje Kapituła, w skład której wchodzą: Dyrektor Generalny Służby Więziennej, Naczelny Kapelan Więziennictwa Kościoła Rzymskokatolickiego, Dyrektor Biura Penitencjarnego, Biura Dyrektora Generalnego oraz Biura Kadr i Szkolenia Centralnego Zarządu Służby Więziennej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama