Nowy numer 30/2021 Archiwum

Dni Jakubowe w Lubrzy

Uroczystości odpustowe ku czci św. Jakuba Apostoła i piknik dla dzieci.

Patronem parafii w Lubrzy k. Prudnika jest św. Jakub Starszy, Apostoł. Od lat działa tam też aktywnie Stowarzyszenie św. Jakuba Apostoła. – Byli jedyną organizacją, która w czasie pandemii coś organizowała, starała się coś robić wbrew przeciwnościom, to było bardzo ważne dla całej społeczności działanie - podkreśla ks. Piotr Bałos, proboszcz w Lubrzy.

W najbliższą niedzielę 25 lipca w parafii – odpust ku czci patrona. Liturgicznie rozpocznie się już w sobotę 24 lipca po południu. O godz. 18 Dróżki Jakubowe – procesja do czterech kapliczek na terenie parafii, a potem Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach. Suma odpustowa odprawiona będzie w niedzielę 25 lipca o godz. 11.

Stowarzyszenie św. Jakuba Apostoła w sobotę 24 lipca w ramach lubrzańskich Dni Jakubowych organizuje piknik dla dzieci – z darmowymi atrakcjami (zamki dmuchane, zabawy z animatorem, pokaz auta policyjnego, poczęstunek – frytki, nuggetsy, wata cukrowa, popcorn i lody) i niespodziankami. Dla dorosłych – golonka z kapustą i pierogi w atrakcyjnych cenach. Piknik potrwa od godz. 10 do 17.

O 19.30 – po zakończeniu Mszy św. - zabawa taneczna dla dorosłych z zespołem muzycznym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama