Nowy numer 30/2021 Archiwum

Gwarancja artystycznej przyjaźni

Dzisiaj podpisano umowę o współpracy między Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Opolskiego a Galerią Sztuki Współczesnej.

W sali senatu UO rektor uniwersytetu prof. Marek Masnyk i dyrektorka Galerii Sztuki Współczesnej Joanna Filipczyk podpisali dzisiaj umowę o współpracy.

- Zawsze mówiłem, że uniwersytet powinien mieć też inną, ładniejszą twarz. Dają nam ją pracownicy i studenci Wydziału Sztuki. Umowa daje nowe możliwości ubiegania się o granty i projekty lokalne i międzynarodowe - powiedział rektor.

- Umowa ma także znaczenie symboliczne, bo ta współpraca nie zaczyna się dziś, ale trwa od 21 lat. Wtedy miała miejsce pierwsza wystawa prac dyplomowych studentów naszego wydziału w Galerii Sztuki Współczesnej. Traktujemy tę umowę jako poszerzanie pola współpracy i określenie go oraz jako przesłankę do tego, że kolejne lata będą jeszcze bardziej owocne - podkreślił dziekan Wydziału Sztuki Bartosz Posacki, prof. UO.

- Mam nadzieję, że tworzony dzięki umowie system naczyń połączonych jeszcze bardziej wprowadzi sztukę w życie miejskie. Opole jest miastem, w którym jest miejsce na sztukę wysoką i nie tylko. Ostatnie działania Galerii czasami wzbudzają kontrowersje, ale przede wszystkim wzbudzają zainteresowanie. O to nam chodziło - powiedział prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski

- Umowa dotyczy działań o charakterze artystycznym, naukowym, dydaktycznym i promocyjnym. Podpisanie porozumienia będzie gwarancją naszej współpracy, która od strony prawnej pozwoli nam sięgać po środki dzięki wspólnie realizowanym projektom. Ale z punktu widzenia Galerii Sztuki Współczesnej ważna jest także gwarancja przyjaźni artystycznej. To jest niezwykle ważne - podkreśliła Joanna Filipczyk, dyrektorka Galerii Sztuki Współczesnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama