Nowy numer 38/2021 Archiwum

OpenOPOLE numer trzy

Międzynarodowy festiwal zdarzeń artystycznych odbędzie się już w najbliższy weekend w Opolu. Będzie radośnie, kolorowo, różnorodnie.

Trzeci raz na ulicach i placach Opola zagoszczą artyści teatralni, uliczni, lalkowi, kuglarze i iluzjoniści oraz akrobaci cyrkowi z kilku krajów - 7 i 8 sierpnia w Opolu odbędzie III Festiwal OpenOPOLE’21.

- Niezmiennie zobowiązuje nas formuła zdarzeń barwnych, interdyscyplinarnych, zatrzymujących uwagę publiczności w każdym wieku na kilka chwil. Rozsądną miarą owych chwil bywa zwykle niecała godzina spędzona w jednym miejscu, dając możliwość spaceru do nieodległego innego miejsca, gdzie równie skromnie inni artyści „malowniczo kradną” kilka chwil - zaprasza Leszek Styś, dyrektor artystyczny festiwalu Open Opole. Wydarzenia festiwalowe będą odbywały się w centrum miasta (rynek, plac Wolności, plac Sebastiana, Staw Zamkowy).

 - Sposobów, by uwieść widza jest tyle, ilu artystów na opolskim bruku: teatr lalkowy - dla najmłodszych i dla nieco starszych (Teatr Uszyty z Krakowa oraz La Capra Ballerina Puppet Theatre - Laura Bartolomei z Francji /Orvieto - Włochy), teatr obrzędowy, opowiadany w rytmie etnicznej muzyki (Teatr Rodziny Hałasów „Zegar bije...”), „familijna” Tańcobajka Dawida Modrzejewskiego „Kot w butach i... kapeluszach” (Lublin) i widowisko po zmroku w estetyce fire-show (Synergy Art z Torunia w pokazie „Solaris”), happening z udziałem widzów /współtwórców, eksplorując Opolskie Legendy Miejskie (Teatr A Gliwice), wreszcie pokaz prawdziwej iluzji z domieszką magii, siły mentalnej i szulerskich „śtucek karcianych” (Błażej Święszkowski - Hatman Show) i wdzięczne widowisko akrobatyczno - cyrkowe (Mr&Mrs Frantic - opowieść o przyjaźni cyrkowej lalki z osobliwym klaunem). Będzie na pewno radośnie, kolorowo, różnorodnie... - zapewnia Leszek Styś.

Na wszystkie wydarzenia artystyczne wstęp wolny.

Cały program międzynarodowego festiwalu na plakacie poniżej (do pobrania).

OpenOPOLE numer trzy

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama