Nowy numer 42/2021 Archiwum

Modlitwa za młode pokolenie

Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego wróciły Msze św. o 12.00 w kościele "na Górce".

Msze te, rozpoczynające się w samo południe, są odprawiane w trakcie roku akademickiego codziennie, od poniedziałku do piątku, w parafii Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu.

Na Eucharystię zaproszeni są zarówno młodzi - studenci, uczniowie, nie mający akurat w tym czasie zajęć, jak i starsze osoby, dorośli, którzy chcą towarzyszyć młodym, np. dzieciom, wnukom, bratankom itd. modlitewną opieką.

- Myślę, że warto z Bogiem żyć na co dzień i znaleźć dla Niego czas w środku dnia przez cały rok, nie tyko przed sesją. Tu jest też adoracja Najświętszego Sakramentu, więc można przyjść także o innej porze, choćby na chwilę, spotkać się z Nim - zachęca do wspólnej modlitwy i nawiedzania kościoła ks. Łukasz Knosala, duszpasterz akademicki.

Przed Mszą św. z modlitwą za młode pokolenie można zostawić intencję modlitewną za młode osoby - w przedsionku wyłożone są kartki, gdzie można ją zapisać i zabrać ulotkę z treścią modlitwy. Przed każdą Mszą intencje te są zbierane i wyczytywane. Przed Mszą św. jest też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama