Nowy numer 42/2021 Archiwum

Teologia azjatycka w Polsce

W najbliższy piątek na Wydziale Teologicznym konferencja poświęcona teologii i duchowości Dalekiego i Bliskiego Wschodu.

Ogólnopolską konferencję organizuje powołany w ubiegłym roku Instytut Badań nad Teologią i Duchowością Dalekiego Wschodu (więcej TUTAJ) , którego celem jest skonsolidowanie środowiska tych polskich teologów i naukowców, którzy badają kwestię styku chrześcijaństwa z kulturą i cywilizacją Dalekiego Wschodu.

 - Kontakt Azji i chrześcijaństwa budzi w Polsce dużo emocji, zwłaszcza w środowiskach katolickich egzorcystów, jednocześnie doświadczamy braku pogłębienia teologicznego zagadnień związanych z teologią i duchowością azjatycką. Instytut ten ma spełniać funkcje doradcze dla episkopatu i księży - tłumaczy założyciel Instytutu ks. dr hab. Dariusz Klejnowski-Różycki.

Konferencja odbędzie się w piątek 15 października, rozpocznie się o godz. 9.30. Będzie pierwszym spotkaniem członków Instytutu Badań nad Teologią i Duchowością Dalekiego Wschodu. Adresowana jest do wszystkich osób zainteresowanych, zwłaszcza studentów orientalistyki chrześcijańskiej.

Szczegółowy program konferencji do pobrania w załączniku znajdującym się w linku poniżej

Teologia azjatycka w Polsce

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama