We wtorek 19 października specjaliści będą dzielić się wiedzą, jak pomagać z tym zaburzeniem. Podajemy program konferencji.
Katolicki Ośrodek Adopcyjny i Opiekuńczy zaprasza na konferencję naukowo-metodyczną "Świat bez FASD" (FASD– Alkoholowy Zespół Płodowy). Konferencja jest dedykowana przede wszystkim nauczycielom oraz wychowawcom szkół i placówek zlokalizowanych na terenie Opola, przedstawicielom organizacji pozarządowych, instytucjom działających w sferze pomocy społecznej, rodzicom zastępczych oraz wszystkim innym osobom szczerze zatroskanym o funkcjonowanie dzieci z trudnościami rozwojowymi, wynikającymi np. z FAS.
Odbędzie się ona 19 października w Opolu w formie online, na platformie Zoom. Początek o godz. 9.00, zakończenie ok. 14.00. Udział jest bezpłatny.
W gronie prelegentek są: Teresa Jadczak-Szumiłło, doktor nauk społecznych, specjalistka diagnostyki FAS/FASD; Agnieszka Sajewicz, psycholog/psychoterapeuta; Emilia Lichtenberg-Kokoszka, doktor nauk humanistycznych, dyplomowana położna; Jolanta Rybicka, psychoterapeuta, psycholog; Grażyna Korasiak, neurologopeda oraz Beata Rega, rodzic zastępczy.
Zarejestrować się można tylko i wyłącznie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który jest dostępny tutaj. Rejestracja równoznaczna jest z potwierdzeniem przyjęcia na konferencję. Osoby, które zostaną zakwalifikowane na konferencję, otrzymają potwierdzenie drogą mailową oraz informacje o dostępie na platformę Zoom.
Szczegóły (a także formularz zapisów) na stronie: www.dfoz.pl. Odpowiedzi na ewentualne pytania w sprawie konferencji można też uzyskać pisząc wiadomość na adres: wsparcie@dfoz.pl.
FASD (Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych) jest nieuleczalnym, niegenetycznym zespołem chorobowym mogącym wystąpić u dzieci, których matki piły alkohol w czasie ciąży. Deficyty związane z FASD mają wpływ na rozwój intelektualny oraz społeczny także w okresie dorastania i po osiągnięciu dorosłości. Obejmują m.in. zaburzenia funkcji czuciowych i ruchowych, nieprawidłowości zmysłu wzroku, zmysłu słuchu, równowagi, zaburzenia koordynacji ruchowej.
Program konferencji poniżej bądź tutaj:
Program konferencji. Materiały organizatora(pdf) |