Nowy numer 48/2021 Archiwum

Polsko-niemieckie zmagania o Górny Śląsk

Jutro rozpoczyna się XXVI Seminarium Śląskie.

Tematem przewodnim tegorocznego Seminarium Śląskiego będą "Polsko-niemieckie zmagania o Górny Śląsk". Seminarium rozpocznie się jutro (26 października) i potrwa do piątku (29 października).

W tym roku odbywać się będzie głównie online (panele dyskusyjne będzie można oglądać na profilu FB organizatora czyli Domu Współpracy Polsko Niemieckiej). Stacjonarnie - na zamku w Kamieniu Śląskim - odbędzie się tylko inauguracyjny dzień seminarium ( w jego trakcie m.in. rozmowa z abp. Alfonsem Nossolem) oraz debata młodzieżowa w czwartek (28 października). Wydarzenia stacjonarne także można śledzić w internecie.

Organizatorzy stawiają sobie za cel porównanie obecnego spojrzenia polskich i niemieckich historyków na okres powstań śląskich i plebiscytu (1919-1921). "Historiografie polska i niemiecka często skrajnie różnią się w narracji i ocenie wydarzeń z lat 1919-1921" - czytamy na stronie DWPN.


"Gość Opolski" jest patronem medialnym XXVI Seminarium Śląskiego. Pełny program seminarium do pobrania w załączniku poniżej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama