Nowy numer 3/2022 Archiwum

Nasi biskupi pielgrzymują do progów apostolskich

W Watykanie trwa wizyta "ad limina apostolorum", w której uczestniczą m.in. biskup opolski Andrzej Czaja oraz biskupi pomocniczy bp Paweł Stobrawa i bp Rudolf Pierskała.

Pielgrzymka polskiego Episkopatu do progów apostolskich, nazywana wizytą ad limina apostolorum trwa od 4 października. Biskupi zostali podzieleni na cztery tury. W ostatniej grupie, która swoją wizytę rozpoczęła w poniedziałek 25 października, są biskupi z 7 diecezji wchodzących w skład metropolii krakowskiej oraz metropolii górnośląskiej, czyli również z diecezji opolskiej.

Nasi biskupi pielgrzymują do progów apostolskich   Biskupi z diecezji opolskiej w bazylice św. Piotra na Watykanie. Ks. Joachim Kobienia

Pierwszego dnia biskupi sprawowali Mszę św. przy grobie św. Piotra Apostoła w Bazylice Watykańskiej. Przewodniczył jej abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki. 

Odbyły się spotkania w Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia oraz Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

Podczas briefingu w siedzibie Radia Watykańskiego abp Wiktor Skworc relacjonował, że Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka zaproponowała, aby biskupi przedstawili propozycje tematów do dyskusji. - Zaproponowaliśmy takie tematy do dyskusji jak: zaangażowanie Kościoła w gwałtowne procesy gospodarczo-społeczne, działania Kościoła w konkretnej sytuacji ekologicznej na rzecz troski o wspólny dom w duchu encykliki Laudato si’, depopulacja i starzenie się społeczeństwa, duszpasterstwo i aktywizacja seniorów w Kościele” - powiedział metropolita katowicki.

We wtorek, 26 października, biskupi modlili się w bazylice św. Jana na Lateranie. Eucharystii przewodniczył abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Z kolei o 10.45 rozpoczęło się spotkanie w Kongregacji Nauki Wiary, podczas którego relatorem jest biskup opolski Andrzej Czaja.

Nasi biskupi pielgrzymują do progów apostolskich   Po Mszy św. biskup opolski wpisał się do pamiątkowej księgi bazyliki św. Jana na Lateranie. Ks. Joachim Kobienia
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy