Nowy numer 48/2021 Archiwum

Festiwal Radości w Prudniku

Już jutro pokaz filmowej adaptacji biblijnej Księgi Tobiasza w wykonaniu teatru Exit z Krakowa, który tworzą osoby niepełnosprawne.

To druga edycja festiwalu, czyli Prudnickiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. W tym roku wzbogacamy ją o teatr Exit z Krakowa, który przyjeżdża do nas z filmem "Tobiasz". Wszystkie swoje spektakle ten znakomity teatr opiera na tekstach biblijnych - informuje br. Eugeniusz Kret, przeor konwentu oo. bonifratrów w Prudniku. Prudniccy zakonnicy wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku i Prudnickim Ośrodkiem Kultury są organizatorami Festiwalu Radości.

Teatr Exit tworzą osoby niepełnosprawne. - Wszyscy wiemy, że tabliczka "Exit", umieszczana w sklepach, biurach czy innych miejscach publicznych, oznacza wyjście awaryjne. Dla mojej ekipy praca w tym teatrze stała się czymś takim. Pomaga wyjść z niewoli niepełnosprawności - deklaruje Maciej Sikorski, założyciel teatru, reżyser filmowej adaptacji biblijnej Księgi Tobiasza.

Pokaz filmu "Tobiasz" już jutro 23 listopada o godz. 12 w kinie Diana w Prudniku.

Druga część Festiwalu Radości odbędzie się 2 grudnia. - To tradycyjny już przegląd artystyczny osób niepełnosprawnych. Będzie poprzedzony "próbą generalną", którą prowadzą artyści estrady.  A o godz. 14 koncert galowy, który będzie zakończony występem laureatów różnych festiwali w kraju - informuje br. Eugeniusz.

Poniżej trailer filmu "Tobiasz".

Tobiasz. Trailer
Fundacja Budzenie Pasji
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama