Nowy numer 48/2021 Archiwum

Święci na Śląsku Opolskim

Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 im. Książąt Opolskich w Opolu zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie pn. "Od codzienności do świętości – święci na ziemiach opolskich".

Należy wykonać pracę plastyczną w dowolnej technice, która przedstawi któregoś ze świętych i błogosławionych ważnych dla mieszkańców Opolszczyzny (św. Anna, św. Jacek, św. Wojciech, bł. Czesław, bł. Bronisława, bł. Maria Merkert).

Zdjęcia lub skany wykonanych prac wraz z oświadczeniem i adnotacją z imieniem, nazwiskiem oraz nazwą szkoły należy przesłać na adres: odcodziennoscidoswietosci@gmail.com w terminie do 17 grudnia.

W oświadczeniu ma znaleźć się wyrażenie zgody na udział osoby niepełnoletniej w konkursie plastycznym.

Prace zostaną ocenione w dwóch kategoriach wiekowych (klasy I-IV, klasy V-VIII).

- Celem naszego konkursu jest przybliżenie uczniom postaci i życiorysów błogosławionych i świętych ważnych na ziemiach Opolszczyzny, inspirowanie uczniów do przeżywania codzienności w dążeniu do świętości, a także rozwijanie wyobraźni, kreatywności i zdolności plastycznych - informuje Magdalena Barczyk, katechetka w PSP nr 26 w Opolu. - Nasza szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie "Od codzienności do świętości" realizowanym w ramach programu Erasmus +, stąd pomysł na konkurs plastyczny o podobnej tematyce - wyjaśnia nauczycielka.

Szczegóły nt. konkursu będą podawane na stronie psp26opole.edupage.org.

Konkurs odbywa się pod patronatem Gościa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama