Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Św. Ignacy, módl się za nami

Relikwie i ikona założyciela Towarzystwa Jezusowego goszczą do końca listopada w parafii NSPJ w Opolu.

Św. Ignacy, módl się za nami   Ikona jakby kierowała oczy wiernych w górę, do Serca Jezusowego. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość

Zarówno ikona, jak i relikwie w Jubileuszowym Roku Ignacjańskim przemierzają wszystkie kościoły jezuickie w Polsce. Okazja do jubileuszu jest podwójna: 500 lat nawrócenia św. Ignacego oraz 400 lat od jego kanonizacji. W związku z tym w czasie trwania jubileuszu, nawiedzając kościół jezuicki, można także, pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny. A do wtorku w Opolu pomodlić się przed ikoną św. Ignacego.

- Relikwie są wystawiane podczas Mszy św., natomiast ikona, znajduje się w prezbiterium i można ją nawiedzać w dowolnej chwili dnia, od 7.00 do 19.00. Niech będzie ona dla nas oknem, przez które będziemy starali się zobaczyć świat oczami św. Ignacego Loyoli, by tak jak on „szukać i znajdować Boga we wszystkim”, a zwłaszcza w swojej codzienności - zaprasza o. Andrzej Duran SJ, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opolu.

Do opolskiego kościoła ikona i relikwie zostały uroczyście wniesione w piątek 19 listopada i pozostaną w nim do wtorku 30 listopada.

- Św. Ignacy to patron matek oczekujących potomstwa, ale z uwagi na rekolekcje ignacjańskie jest też szczególnie specjalistą od dokonywania wyborów, rozeznawania. Uczy, jak zobaczyć i wybrać większe dobro - tłumaczy proboszcz.

- Ten patron wprowadzi nas też w Roraty i choć ikona z relikwiami pojedzie dalej, św. Ignacy pozostanie i będzie nam towarzyszył w tegorocznym Adwencie - dodaje o. Przemysław Wysogląd SJ. Każdego dnia, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 na Roratach będą przedstawiane krótkie scenki, przez które będzie można podążać jego śladami do Pampeluny, Loyoli itd.

A w każdy czwarty piątek miesiąca odbywa się też tzw. Punkt Ignacjański, czyli szczególny dzień modlitwy kontemplacyjnej, w duchu ignacjańskim, za wstawiennictwem tego patrona.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy