Nowy numer 3/2022 Archiwum

Orszaki Trzech Króli w diecezji opolskiej

Po raz pierwszy Orszaki Trzech Króli przejdą ulicami Kietrza i Olesna, a ponownie pojawią się na ulicach m.in. Nysy, Opola i Raciborza [AKTUALIZACJA].

Po roku przerwy w uroczystość Objawienia Pańskiego, w czwartek 6 stycznia, na ulice miast i wiosek powrócą Orszaki Trzech Króli. Podajemy plan kilku z nich.

Kietrz

Rozpoczęcie o 15.00 przy kościele parafialnym pw. św. Tomasza Apostoła. Zakończenie koncertem kolęd w kościele pw. Trzech Króli (ul. Raciborska). Na koniec będzie można kupić cegiełki na wymianę windy w DPS prowadzonym przez siostry franciszkanki.

Nysa

Rozpoczęcie o 15.00 na Rynku Solnym, a zakończenie w Bastionie św. Jadwigi krótkim koncertem kolędowym.

Olesno

Rozpoczęcie o 15.00 przy kościele parafialnym pw. Bożego Ciała w Oleśnie. Orszaki przejdą ulicami Małe Przedmieście, Mostową i Kościelną na rynek, gdzie Trzej Królowie złożą pokłon nowo narodzonemu Bogu, a wszyscy mieszkańcy będą mogli rozgrzać się gorącą herbatą i wspólnym śpiewem kolęd.

Opole

Rozpoczęcie o 14.30 na pl. Jana Pawła II, przed Teatrem im. Jana Kochanowskiego. Wymarsz o 15.00. Przejście ul. Ozimską w kierunku pl. Wolności, następnie obok kościoła oo. franciszkanów na rynek. Tam zaplanowano pokłon Dzieciątku Jezus i wspólne kolędowanie.

Paczków

Rozpoczęcie o 14.00 na placu przed kościołem Matki Bożej Nieustającej Pomocy (ul. Staszica).

Racibórz

Ok. 14.00 orszak wyruszy w trzech strumieniach sprzed kościołów pw. Matki Bożej i pw. NSPJ oraz z parkingu przy cukierni Malcharczyka na Starej Wsi. Około 14.45 trzy strumienie spotkają się przed szkołą muzyczną, by wspólnie przejść ulicami Wileńską, Wojska Polskiego i Nową. O 15.00 orszak dojdzie na rynek, gdzie zaplanowano inscenizację pokłonu, a także kolędowanie z zespołem Omega z parafii pw. Matki Bożej.

Gierałtowice

W parafii pw. św. Szymona i Judy Tadeusza w Gierałtowicach Orszak Trzech Króli wyruszy 6 stycznia o godz. 14:00. Start przy kościele, przemarsz ulicami wioski zakończy się kolędowaniem na świeżym powietrzu.

Gamów

W Gamowie Orszak Trzech Króli przejdzie już po raz szósty. Podajemy program:

14.30 - Kolędowanie przy żłóbku w kościele św. Anny

15.00 - Powitanie Trzech Króli, pokłon Dzieciątki, przemarsz przez wieś

15.30 - Zakończenie i agapa przy OSP


Informacje o planowanych Orszakach Trzech Króli w innych miejscowościach można nadsyłać na adres: opole@gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy