Nowy numer 3/2022 Archiwum

Trzej Królowie już wędrują po Brynicy

W dniu swojego święta pojawią się przy stajence betlejemskiej w centrum wsi. Będzie koncert kolęd, wspólne kolędowanie i poczęstunek.

"Trzej Królowie są coraz bliżej centrum wsi. W tej chwili  Kacper i Baltazar spotkali się idąc z południa i wschodu na wysokości naszej OSP, Melchior jest już niedaleko naszej szkoły i już za kilka dni spotkamy się z nimi przy naszej szopce" - brzmi najnowszy komunikat na FB wsi Brynica.

Sylwetki Trzech Królów od Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęły "wędrówkę" w stronę centrum Brynicy, gdzie ustawiona została duża stajenka betlejemska. - Całą kompozycję świąteczną tworzą szopka, rozświetlona choinka oraz iluminacje na słupach oświetleniowych. Finałem działań mieszkańców będzie koncert kolęd 6 stycznia przy szopce bożonarodzeniowej - informuje "Gościa Opolskiego" Marek Ciernia, sołtys Brynicy.

Póki co, mieszkańcy robią sobie zdjęcia z sylwetkami Królów i zamieszczają je na profilu facebookowym Brynicy. Koncert kolęd, wspólne kolędowanie, a potem poczęstunek rozpoczną się w święto Trzech Króli (6 stycznia, czwartek) o godz. 14. Dla tych, którzy nie mogą w nim uczestniczyć bezpośrednio, koncert będzie transmitowany w serwisie YouTube.

Trzej Królowie już wędrują po Brynicy

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy