Nowy numer 3/2022 Archiwum

Plan wydarzeń w tygodniu ekumenicznym

Pod hasłem: "Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon" będzie przebiegał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Materiały do ekumenicznych spotkań modlitewnych przygotowała Rada Kościołów Bliskiego Wschodu.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan potrwa od 18 do 25 stycznia. W diecezji opolskiej odbędą się nie tylko spotkania modlitewne, ale też kulturalne i naukowe. Pierwsze zaplanowane są już w niedzielę 16 stycznia.

Niedziela, 16 stycznia:

 • o 9.00 - Liturgia wschodnia połączona z uroczystym poświęceniem wody (Jordan), kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Opolu (ul. Grota Roweckiego 3), przewodniczenie i kazanie: o. Volodymyr Shuba,
 • o 16.00 – III Ekumeniczny Koncert Kolęd, Kino Bajka w Kluczborku (chór prawosławny z Wrocławia, wyższobramski chór kameralny z Cieszyna, orkiestra dęta z Bazan).

Poniedziałek, 17 stycznia:

 • o 18.00 - premiera filmu dokumentalnego „Religie i wyznania Śląska Opolskiego - Luteranie”, Biblioteka Miejska w Opolu, ul. Minorytów 4.

Wtorek, 18 stycznia

 • o 18.00 - nabożeństwo ekumeniczne, kościół seminaryjno-akademicki w Opolu (ul. Drzymały 1a), przewodniczenie: bp prof. dr hab. Andrzej Czaja, Słowo Boże: pastor Mariusz Muszczyński (Zielonoświątkowa Wspólnota „Ostoja” w Opolu).

Czwartek, 20 stycznia:

 • o 17.00 - Eucharystia z homilią ekumeniczną, kaplica pw. św. Sebastiana w Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim, przewodniczenie i kazanie: abp prof. dr hab. Alfons Nossol.

Niedziela, 23 stycznia:

 • o 10.30 - nabożeństwo ekumeniczne, kaplica ewangelicka w Opolu (ul. Pasieczna 12), przewodniczenie: ks. mgr-lic. Wojciech Pracki (proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Opolu), kazanie: bp prof. dr hab. Andrzej Czaja,
 • o 15.00 - nabożeństwo ekumeniczne, parafia rzymskokatolicka w Pokoju, przewodniczenie: ks. Krzysztof Rusinek (proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Pokoju), kazanie: ks. Eneasz Kowalski (proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Pokoju). Po nabożeństwie – premiera filmu „Religie i wyznania Śląska Opolskiego – Luteranie”,
 • o 18.00 - Ekumeniczna Modlitwa Młodych, kościół seminaryjno-akademicki w Opolu (ul. Drzymały 1a), przewodniczenie: bp prof. dr hab. Andrzej Czaja, Słowo Boże: ks. Wojciech Pracki (proboszcz par. ewangelicko-augsburskiej w Opolu).

Poniedziałek, 24 stycznia:

o 17.00 - premiera filmu „Religie i wyznania Śląska Opolskiego - Luteranie”, Kino Bajka w Kluczborku.

Wtorek, 25 stycznia:

 • od 9.45 do 11.15 - seminarium otwarte pt. "Kościoły o synodalności", które odbędzie się na Wydziale Teologicznym UO, Opole. Prowadzenie: ks. prof. dr hab. Zygfryd Glaeser. Prelegenci: ks. bp prof. dr hab. Andrzej Czaja, ks. mgr-lic. Wojciech Pracki, pastor mgr-lic. Mariusz Muszczyński

Czwartek, 27 stycznia:

18.00 - premiera filmu "Religie i wyznania Śląska Opolskiego - Luteranie", Dom Kultury w Wołczynie.

Niedziela, 30 stycznia:

 • o 15.00 - nabożeństwo ekumeniczne, kościół ewangelicki w Gorzowie Śląskim, przewodniczenie: ks. Mateusz Łaciak (proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej) w Kluczborku), kazanie: ks. Józef Dziuk (proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Gorzowie Śląskim).

Piątek, 11 lutego:

 • o 18.00 – Eucharystia wraz z ekumeniczną modlitwą w intencji chorych, kościół pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Opolu-Nowej Wsi Królewskiej, przewodniczenie: ks. prof. dr hab. Zygfryd Glaeser, Słowo Boże: bp dr Marian Niemiec (Biskup Katowickiej Diecezji Ewangelicko-Augsburskiej).
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy