Nowy numer 21/2022 Archiwum

Piłka z autografem Kuby Błaszczykowskiego

Jeszcze do 23 stycznia trwa internetowa licytacja piłki z autografem Kuby Błaszczykowskiego. Celem jest wsparcie leczenia Adama Bieleckiego.

Zbiórka na leczenie Adama Bieleckiego, 15-latka z Niewodnik, który cierpi na chorobę Recklinghausena - inaczej zwaną nerwiakowłókniakowatością typu 1 - trwa od sierpnia 2021 roku.

- Nasz syn jest chory na rzadką, okrutną chorobę o ciężkim przebiegu, która niszczy jego młode życie. W całym jego ciele tworzą się guzy. Oplatają kręgosłup, są w kościach, na skórze, w głowie wewnątrz czaszki, w oczach. Guzów jest mnóstwo i wciąż rosną, niszcząc narządy, przez co Adaś jest w niebezpieczeństwie - wyjaśniają Ewa i Andrzej Bieleccy, rodzice nastolatka.

- W 2020 roku trafiliśmy po raz kolejny na oddział onkologii, gdzie okazało się, że można powstrzymać chorobę. Syn musi jak najszybciej przyjąć lek. Niestety jego koszt to 80 tysięcy złotych miesięcznie, a leczenie musi trwać trzy lata. Oznacza to, że musimy zebrać 3 miliony złotych, żeby ratować Adama - mówią rodzice.

W uzbieraniu potrzebnej kwoty wspiera ich Ekipa Adama. To kilkadziesiąt osób o otwartych sercach i z głowami pełnymi pomysłów. Ich celem jest zdobycie pieniędzy na lek dla nastolatka, a tym samym uratowanie jego życia.

Ekipa Adama organizuje kiermasze, koncerty, pikniki, a także liczne licytacje. Właśnie na Facebooku trwa licytacja piłki z autografem Kuby Błaszczykowskiego - TUTAJ.

Cena wywoławcza to 2 tys. zł. Licytować można do 23 stycznia do godz. 21.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama