Bookcrossing w Opolu

Brzmi tajemniczo? Zatem wyjaśniamy, że chodzi o to, by wartościowe książki, które są w bardzo dobrym stanie, nie trafiały do śmietnika.

W Opolu w ramach systemu gospodarki odpadami komunalnymi zaczęły w różnych miejscach pojawiać się Punkty Wymiany Książek. To niewielkie szafeczki z przeszklonymi drzwiczkami, w których można zarówno zostawić książkę, jak i wybraną pozycję zabrać do domu.

Ideą bookcrossingu jest to, żeby wartościowe książki, które często są w bardzo dobrym stanie, nie trafiały do śmietnika. To też niewątpliwie gratka dla poszukiwaczy interesującej lektury.

Przez opolan na półki tych specjalnych szafeczek odkładane są m.in. bajki, szkolne lektury, powieści, a także literatura fachowa czy religijna. To niewątpliwie szansa, by książki, które zalegają po domach, dostały nowe życie.

W Opolu pierwsze gabloty nazwane Punktami Wymiany Książek zostały ustawione w 2019 roku, kolejne w roku ubiegłym. Znajdziemy je przy placu zabawa Młodzieżowego Domu Kultury, w ogrodzie zoologiczny przy mini ZOO, w galerii handlowej na pl. Kopernika (poziom -2, przy schodach od strony garażu podziemnego), w centrum handlowych przy ul. Wrocławskiej, a także przy placach zabaw na osiedlach Dambonia i Malinka oraz przy placu zabaw w parku na osiedlu Armii Krajowej.

Urząd Miasta Opole zapowiada, że w tym roku w ramach projektu pn. "Eko-nawyki dobre praktyki - gospodarka o obiegu zamkniętym" w mieście ustawione zostaną kolejne trzy Punkty Wymiany Książek. Ich lokalizacja jeszcze nie jest znana.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..