Radość nie do opisania słowami

O przyjemności koncertowania mówi Aimi Kobayashi, laureatka XVIII Konkursu Chopinowskiego, która wczoraj zagrała w Filharmonii Opolskiej.

- Koncertowania na scenie nie da się porównać z żadnym innym przeżyciem. Każda scena przynosi mi inne chwile i inne przeżycia. Wcale nie musi to być jakaś piękna sala, dobry instrument czy wyjątkowa publiczność, a ja przeżywam na scenie bardzo wyjątkowe chwile. Bardzo trudno to przekazać słowami. Zwykle jestem zdenerwowana zanim wejdę na scenę, a czasami nawet na scenie. Ale kiedy przychodzi do mnie ten specjalny moment, wtedy zdenerwowanie zupełnie odchodzi. Nie słyszę wtedy niczego poza muzyką np. odgłosów publiczności. Jestem skupiona na dźwięku, na nutach. To jest tak dziwne, dziwne uczucie. Czasem potrafię nawet "rozmawiać" z kompozytorem, którego utwór właśnie gram. Czas płynie wtedy tak szybko. Np. podczas konkursu chopinowskiego graliśmy utwory przez 40 minut, bez żadnej przerwy, non-stop. Ale dla mnie to było jak 5, może 10 minut. To było takie przyjemne, radosne, satysfakcjonujące. Ale to nie znaczy, że cały czas byłam happy, happy, happy. Po prostu byłam skupiona na muzyce, tak bardzo poważnie i bardzo głęboko. To jest radość nie do opisania słowami - powiedziała "Gościowi Opolskiemu" Aimi Kobayashi, znakomita japońska pianistka, laureatka ostatniego, XVIII Konkursu Chopinowskiego, która wczoraj koncertowała w Filharmonii Opolskiej.

Japońska pianistka wystąpiła podczas koncertu z innym laureatem Konkursu Chopinowskiego - Martínem García García. Dzisiaj (środa 30 marca) w FO jeszcze jeden koncert laureatów XVIII Konkursu Chopinowskiego. Wystąpią: Kyōhei Sorita i Alexander Gadjiev. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Filharmonii Opolskiej pod batutą Przemysława Neumanna.


Cała rozmowa z Aimi Kobayashi w jednym z najbliższych wydań "Gościa Opolskiego" .

AIMI KOBAYASHI – final round (18th Chopin Competition, Warsaw)
Chopin Institute
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..