Nowy numer 26/2022 Archiwum

W Opolu zagrają Golec uOrkiestra i Frele

Plenerowy koncert na placu katedralnym odbędzie się w piątek 24 czerwca. Celem jest wsparcie remontu zabytkowej świątyni.

Zapowiada się muzyczne rozpoczęcie wakacji. - Po dłuższej przerwie wracamy do organizowania koncertów charytatywnych na rzecz naszej opolskiej katedry - mówi ks. Jerzy Kostorz, dyrektor Wydziału Katechetycznego.

W piątek 24 czerwca na placu katedralnym w Opolu wystąpią Frele, a gwiazdą wieczoru będzie Golec uOrkiestra. - Z radością przyjęli zaproszenie na koncert, kochają nasze miasto nie tylko ze względu na festiwal - podkreśla ks. J. Kostorz.

Wydarzenie wpisuje się w 13. Noc Kultury i w obchody Złotego Jubileuszu Diecezji Opolskiej. - To dla nas czas wielkiej radości i wielkiej wdzięczności. Mottem jubileuszowych obchodów są słowa "Bliżej Boga-Człowieka", a koncert, który jest okazją do spotkania, pozwoli nam zbliżyć się do drugiego człowieka. To okazja, by radośnie i rozrywkowo przeżywać nasz jubileusz - zapewnia bp Rudolf Pierskała.

Rozpoczęcie koncertu się o 18.00. Bilety-cegiełki w cenie 50 zł są do nabycia w kancelarii parafii katedralnej w Opolu, w Kurii Diecezjalnej w Opolu (ul. Książąt Opolskich 19) oraz na portierni Wydziału Teologicznego UO (ul. Drzymały 1a).

- Zapraszam do udziału w koncercie. Cel jest szczytny, bo chodzi o renowację katedry, która jest naszym wspólnym domem, a zagra ekstra zespół należący do ekstraligi polskich muzyków - zachęca prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. - Jako miasto do tej pory przekazaliśmy około 1 mln 250 tys. zł na modernizację katedry. Cieszymy się, że obiekt, który stanowi element naszej tożsamości, przechodzi taką dużą modernizację - podkreśla prezydent.

- W naszej katedrze dzieje się bardzo dużo od podziemi aż po czubek wieży. Od początku roku wieża południowa jest poddawana gruntownej konserwacji. Mamy też zapewnione finansowanie systemu przeciwpożarowego w wieżach. Z kolei wewnątrz katedry będziemy montowali ogrzewanie podłogowe i wymieniali posadzkę - wylicza ks. Waldemar Klinger, proboszcz parafii katedralnej.

W Opolu zagrają Golec uOrkiestra i Frele   materiały organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama