Nowy numer 26/2022 Archiwum

Przed nami trzy dni wspólnej modlitwy

Biskup Andrzej Czaja zaprasza na Modlitewne Triduum na Górze św. Anny związane ze Złotym Jubileuszem Diecezji Opolskiej i zakończeniem Roku Rodziny.

Biskup opolski zaprasza diecezjan na trzydniowe trwanie na modlitwie, które zaplanowane zostało na Górze św. Anny od 24 do 26 czerwca. Zaprasza także we wtorek 28 czerwca do katedry opolskiej na wspólne dziękczynienie.

W piątek wieczorem, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, o 19.00 w grocie lurdzkiej odbędzie się formacyjno-modlitewne nabożeństwo ze świecami dla członków Bractwa Świętego Józefa, Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego i dzieła modlitewnego "Oremus".

Sobota będzie dniem jubileuszowego przebłagania Boga za grzechy. Po Mszy św. o 9.00 rozpocznie się Kalwaryjska Droga Krzyżowa z kazaniami poświęconymi tematyce małżeńsko-rodzinnej.

Z kolei w niedzielę o 10.00 biskup opolski zaprasza do groty lurdzkiej wszystkie rodziny, by w dniu zamknięcia Roku Rodziny i w ramach dorocznej pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców duchowo połączyć się z rodzinami zgromadzonymi na placu św. Piotra w Rzymie i dokonać aktu powierzenia Bogu rodzin diecezji opolskiej.

Natomiast we wtorek 28 czerwca, w dniu 50. rocznicy powstania diecezji, dziękczynna Eucharystia będzie sprawowana o 18.30 w katedrze opolskiej. Przewodniczyć będzie biskup gliwicki Jan Kopiec. - Wyśpiewamy Bogu wdzięczne Te Deum laudamus w dzień 50. rocznicy utworzenia diecezji oraz zawierzymy jej przyszłość Matce Bożej Opolskiej - zapowiada biskup opolski.

- Drodzy diecezjanie, gorąco was zapraszam do włączenia się w to dziękczynno-błagalne wołanie do Boga. Niech wymienione celebracje oraz wszelkie inicjatywy duszpasterskie roku jubileuszowego staną się dla was źródłem łaski, która pomoże nam wytrwale zabiegać o bycie coraz bliżej Boga-Człowieka - podkreśla bp Czaja.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama