Nowy numer 32/2022 Archiwum

"Fatima" w plenerowym kinie Radia Doxa

Pierwszy pokaz już w najbliższą sobotę w sanktuarium św. Rity w Głębinowie.

Diecezjalne Radio Doxa przygotowało na cztery sobotnie wieczory lata seanse kina plenerowego, które odbędą się w różnych miejscach diecezji opolskiej. Pokazywany będzie znakomicie przyjęty przez krytyków film pt. „Fatima” (Monolith Films, 2021) w reżyserii Marco Pontecorvo z udziałem m.in. Harveya Keitela i Sônii Braga. Specjalnie skomponowany do filmu utwór śpiewa Andrea Bocelli.

- Jest rok 1917. Świat pogrążony jest w mrokach Pierwszej Wojny Światowej. Do małej portugalskiej wioski Fátimy, podobnie jak do tysięcy miejscowości w całej Europie, płyną dramatyczne wieści o tysiącach zabitych. Do domów wracają okaleczeni i pozbawieni nadziei weterani. W takich chwilach łatwo o zwątpienie i załamanie. Właśnie w takich okolicznościach troje dzieci z Fátimy doświadcza niezwykłego spotkania. Ich oczom ukazuje się Matka Boża, by przekazać im przepowiednie dla świata. Relacje dzieci z tego wydarzenia spotykają się z wielkim sceptycyzmem zarówno osób świeckich, jaki i przedstawicieli Kościoła. Nikt nie traktuje poważnie dziecięcych opowieści. A jednak wieść o cudownych wydarzeniach w Fátimieroznosi się coraz dalej. Do wioski przybywają tysiące pielgrzymów, a cud fatimski zaczyna odmieniać ich losy, wywierając przemożny wpływ także na instytucję Kościoła i na cały świat – czytamy opis filmu na stronie jego polskiego dystrybutora .

Najbliższy pokaz plenerowy „Fatimy” odbędzie się już w sobotę 9 lipca o godz. 21 w sanktuarium św. Rity w Głębinowie.  Wstęp wolny.

Następne seanse filmowe  odbędą się  w Kluczborku (23 lipca), Kamieniu Śląskim (13 sierpnia) i Opolu-Winowie (27 sierpnia).

Poniżej zwiastun filmu.

FATIMA - polski zwiastun - na RAFAELKINO.PL od 16 grudnia
Rafael Film

„Fatima” w plenerowym kinie Radia Doxa

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama