Nowy numer 32/2022 Archiwum

Plan ministrantów na ostatnie dwa wakacyjne dni

Bł. Carlo Acutis będzie duchowym przewodnikiem tegorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Liturgicznej Służby Ołtarza na Górę św. Anny.

Wakacje w pełni, ale w parafialnych duszpasterstwach Liturgicznej Służby Ołtarza już warto pomyśleć o zaplanowaniu dwóch ostatnich dni przed powrotem do szkół. 30 i 31 sierpnia (wtorek i środa) odbędzie się na Górze św. Anny doroczna Diecezjalna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapisy już trwają.

Spotkanie odbędzie się pod hasłem "W służbie Eucharystii". Duchowym przewodnikiem w pielgrzymowaniu tym razem będzie bł. Carlo Acutis, który żył w latach1991-2006.

- Ten młodzieniec naszych czasów, będący geniuszem informatycznym, szczególnie kochał Jezusa Eucharystycznego. Od 7. roku życia uczestniczył codziennie w Mszy św. i przystępował do Komunii św. Mówił, że Eucharystia jest autostradą do nieba. Dzielił się z innymi wiarą - w rodzinie, szkole, w czasie wolnym czy podczas podróży. Swój talent informatyczny dobrze wykorzystał. Stał się autorem stron internetowych o cudach eucharystycznych i o świętych. Pomagał swoim bliskim oraz kolegom i koleżankom przy obsłudze komputera i programów informatycznych - opisuje ks. Zygfryd Waskin, diecezjalny duszpasterz LSO.

W programie pielgrzymki znalazły się m.in.: konferencja formacyjna, rozgrywki sportowe i konkursy wiedzy, to znaczy: rzuty lotkami Dart, warcaby, tenis stołowy, turniej piłkarzyków, przeciąganie liny, konkurs "Tęgie głowy" z różnych dziedzin wiedzy i konkurs wiedzy o służbie.

Centralnym punktem będzie środowa Msza św. o 12.00 pod przewodnictwem bp. Rudolfa Pierskały,  Ustanowieni zostaną nowi ceremoniarze, którzy w tym roku ukończyli kurs diecezjalny.

Zgłoszenia przyjmowane są w Domu Pielgrzyma (e-mail: dompielgrzyma@op.pl). Należy wskazać parafię, opiekuna i liczbę uczestników (oddzielnie ministrantów i ministrantek). Koszt dwudniowego uczestnictwa to 75 zł od osoby (70 zł - nocleg i wyżywienie, 5 zł - koszty organizacyjne).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama