Nowy numer 39/2022 Archiwum

Modlitwa duchowego pielgrzyma

Na szlaku 46. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę są już wszystkie grupy oprócz szóstki pomarańczowej z Ujazdu, która dołączy w środowy poranek. Pątnikom towarzyszą pielgrzymi duchowi.

Duchowe pielgrzymowanie, do którego zaproszone są wszystkie osoby, które nie mogą iść na Jasną Górę, buduje relację między tymi, którzy są w drodze, a tymi, którzy zostają w domach. Gdy jedni za drugich się modlą, tworzy się łączność modlitewna.

Duchowi pielgrzymi, żyjąc codziennymi obowiązkami, ofiarowują swoje trudy i cierpienia w intencji opolskiej pielgrzymki, odmawiają modlitwę duchowego pielgrzyma (poniżej), rozważą tematy poszczególnych dni rekolekcji w drodze, które wpisują się w tegoroczne hasło "Jubileuszową wdzięczność i ufność niesiemy do Matki".

Centrum każdego pielgrzymiego dnia stanowi Eucharystia, więc jeśli tylko to możliwe, starają się codziennie być na Mszy św. Ponadto według własnego uznania pielgrzymujący duchowo mogą realizować dodatkowe postanowienia: modlitwy, praktyk ascetycznych czy uczynków miłosierdzia.

Jeśli to możliwe, mogą przyjechać w sobotę 20 sierpnia na Mszę św. wieńczącą pielgrzymkę, która na jasnogórskich błoniach będzie sprawowana o godz. 10.

Modlitwa duchowego pielgrzyma:

Jasnogórska Pani Bogarodzico Dziewico. W Twym Niepokalanym Sercu składam moje duchowe pielgrzymowanie. Łącząc się duchem i modlitwą z pątnikami zmierzającymi ku Jasnej Górze, ofiaruję ten dzień w intencji /wymień intencję/. Oddaję Ci Matko moje radości i troski, spotkania i rozmowy, pragnienia i dobre uczynki. Moje prace łączę z Twoimi pracami w Nazarecie, cierpienia i upokorzenia z Twoim trwaniem pod Krzyżem Jezusa na Kalwarii. Matko Boża patronko pątników, niosąca pomoc Świętej Elżbiecie, pielgrzymująca z rodziną do Jerozolimy, oddal ode mnie wszelkie zasadzki złego ducha, uproś opiekę Świętych Aniołów, aby mnie strzegli w drodze i szczęśliwie doprowadzili do celu. Bądź Przewodniczką na wszystkich drogach mojego życia i ucz mnie wypełniać wolę Ojca, pogłębiać więź z Jezusem, odczytywać natchnienia Ducha Świętego. A kiedy przyjedzie kres mojego ziemskiego pielgrzymowania, bądź przy mnie i zaprowadź bezpiecznie do niebieskiej Ojczyzny. Amen

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy