Nowy numer 40/2022 Archiwum

Koncert Pokoju na rzecz Ukrainy

Muzyka poważna w wykonaniu niemieckich muzyków zabrzmi w Krapkowicach i w Malni.

Dwa koncerty, w Krapkowicach-Otmęcie i w Malni, zorganizował ks. Richard Simon, pochodzący z Malni proboszcz parafii Winzer (Niemcy).

W środę 17 sierpnia w kościele Ducha Świętego w Krapkowicach-Otmęcie, a dzień później, w czwartek 18 sierpnia, w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Malni. Oba koncerty rozpoczną się o godz. 19.

Koncert Pokoju na rzecz Ukrainy   Ks. Richard Simon zaprasza, by swoją obecnością wyrazić solidarność z cierpiącymi z powodu wojny Ukraińcami. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość

- Wystąpią: Johannes Beham (organy/keyboard) i Christoph Goldstein (skrzypce). Pierwszy z muzyków jest organistą w mojej parafii. Wraz z kolegą przyjechali specjalnie, by grając w koncercie charytatywnym dołączyć do pomocy Ukrainie. Nie mają tam wprawdzie żadnych kontaktów, ale słysząc co się tam dzieje solidaryzują się z Ukraińcami. Wykonają utwory Schuberta, Mozarta, Wieniawskiego, Dworzaka, Bartóka, ukraińskiego kompozytora Wałentyna Sylwestrowa, ale też pieśni ukraińskie, m.in. hymn Ukrainy i „Płynie Kacza” - utwór którym często upamiętnia się poległych. Będzie więc różnorodnie w stylu - zaprasza ks. Simon.

Wstęp wolny, jednak będzie można złożyć dobrowolną ofiarę. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na wsparcie Ukrainy.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy