Nowy numer 38/2022 Archiwum

Kluczborskie spotkanie z muzyką gospel

Gabriela Blacha zaprasza do udziału w warsztatach gospel, które poprowadzi w parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku.

Warsztaty gospel potrwają od 24 do 25 września. A koncert finałowy zaplanowany jest w niedzielę 25 września o 17.00 w kościele parafialnym MBWW w Kluczborku. Wraz z Gabrielą Blachą i uczestnikami warsztatów zagrają Radek Pendziałek (gitary), Łukasz "Forest" Piechota (piano), Martyna Sołtysik (gitara basowa) oraz Michał Drzewiński (perkusja).

- Ogromnie zapraszam. Będzie nam bardzo miło, jeżeli dacie się dotknąć treścią i dźwiękami, jeżeli będzie z nami - czy jako uczestnicy warsztatów, czy jako słuchacze koncertu finałowego. Na pewno będzie to niezapomniany czas - zapewnia G. Blacha. - Lubię poznawać ludzi i wchodzić w nowe relacje. Dlatego warsztaty będą nie tylko czasem pracy, ale budowania żywej relacji między nami. Każdym moim warsztatom towarzyszy myśl, że drugi raz w takim samym składzie już się nie spotkamy - podkreśla artystka.

Kluczborskie warsztaty gospel dedykowane są młodzieży od 16. roku życia i dorosłym. Zajęcia są płatne, zapisy przyjmuje ks. Mateusz Mytnik: ks.mateuszmytnik@gmail.com. - To warsztaty dla każdego. Nie musisz znać nut. Daj się ponieść i daj sobie czas, aby się czegoś nauczyć. Niezależnie od wieku potrzebujemy rozwoju. Odwagi! - zachęca G. Blacha. - Będziemy pracować nad utworami w języku polskim, może też w języku angielskim, ale to zależeć będzie od uczestników - dodaje.

Gabriela Blacha ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej (skrzypce jazzowe), równocześnie kształcąc się wokalnie. Od 2012 r. pracuje jako realizator dźwięku we własnym studiu nagraniowym w Gliwicach. Jest nauczycielem śpiewu i gry na skrzypcach, organizatorką ogólnopolskiego projektu "Wesoły Wędrownik", czyli warsztatów i koncertu poświęconych twórczości Norberta Blachy. Artystka w swoich utworach łączy gospel, soul, pop, jazz, latin i nie tylko. Tworzy teksty, których zadaniem jest wyrażenie siebie oraz pomoc w odnalezieniu własnej drogi tym, do których trafia jej muzyka. Pisze o codzienności, życiu w miłości, Bogu.

"Otwartość na różnorodne style muzyczne zaszczepili we mnie rodzice i tak już zostało. Bóg, poświęcenie, radość i uśmiech, rodzina, małżeństwo, miłość, marzenia - to tylko niektóre z tematów utworów. Każdy ma swoją historię i każdy jest moim realnym doświadczeniem. Chcę, by jak najlepiej wyrażały mnie, a odbiorcom pozwalały odkrywać w nich siebie" - tłumaczy artystka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy