Nowy numer 38/2022 Archiwum

Rusza nowa edycja Studium Poradnictwa Rodzinnego

Rozpoczęła się rekrutacja do nowej edycji dwuletniego Studium Poradnictwa Rodzinnego, które organizowane jest przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Opolskiej.

Studium Poradnictwa Rodzinnego kształci osoby, które chcą podjąć zadanie towarzyszenia narzeczonym w ich drodze do małżeństwa poprzez posługę doradcy życia małżeńskiego, a także współpracować z duszpasterzami jako animatorzy duszpasterstwa rodzin w parafiach.

- Absolwenci studium uzyskują kwalifikacje do bycia konsultantami i współpracownikami w duszpasterstwach rodzin, animatorami wspólnot parafialnych oraz przygotowują liderów ruchów, wspólnot i stowarzyszeń, którzy w lokalnych społecznościach zajmą się planowaniem i realizowaniem programów wspierających małżeństwa i rodziny - informuje Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Opolskiej.

Uczestnicy w ramach zajęć nabywają umiejętności do prowadzenia kursów dla narzeczonych oraz przygotowują się do pracy w diecezjalnym poradnictwie rodzinnym.

- Oferta kierowana jest do każdego, kto chciałby zdobyć nowe kwalifikacje i umiejętności w zakresie duszpasterstwa rodzin, jak i poszerzyć wiedzę z zakresu katolickiego nauczania na temat małżeństwa i rodziny. Podczas całego studium gwarantujemy wykłady i warsztaty na wysokim poziomie merytorycznym, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę - zapewnia duszpasterz rodzin.

Przewidzianych jest 20 miejsc dla nowych słuchaczy, a rekrutacja trwa do 30 września.

Zgłoszenia przyjmują: ks. dr Jerzy Dzierżanowski, diecezjalny duszpasterz rodzin (mailowo na adres: jedzier@uni.opole.pl) oraz dr Ewa Kiełek-Rataj, diecezjalna doradczyni życia rodzinnego (telefonicznie: 605 055 447).

Studium trwa 4 semestry. Zajęcia będą odbywały się w soboty (ok. 6 sobót w semestrze) w sali konferencyjnej w nowej części Domu Matki i Dziecka w Opolu-Grudzicach. 

Pierwsze zajęcia rozpoczną się w sobotę 8 października o 8.30.

Szczegóły nt. rekrutacji, opłat i przebiegu studium znajdują się w informatorze Studium Poradnictwa Rodzinnego - POBIERZ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy