Nowy numer 38/2022 Archiwum

Wdzięczność za beatyfikację parafianki

W najbliższą niedzielę w kościele św. Stanisława w Fałkowicach zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna za dar beatyfikacji siostry Edelburgis Kubitzki, męczenniczki elżbietańskiej.

Błogosławiona s. M. Edelburgis Kubitzki jest jedną z 10 sióstr elżbietanek beatyfikowanych w 11 czerwca we wrocławskiej archikatedrze. Dziękczynienie za wyniesienie jej na ołtarze zaplanowano w kościele, w którym przyjęła chrzest święty 14 lutego 1905 roku.

Uroczysta dziękczynna Eucharystia pod przewodnictwem bp. Andrzeja Czai zostanie odprawiona w niedzielę 25 września o 10.00 w kościele św. Stanisława w Fałkowicach.

O oprawę muzyczną zadbają Solidaris Braas, Saxesfull oraz chór z parafii św. Rocha w Budkowicach.

Po Mszy św. zaplanowano poczęstunek przed kościołem.

Bł. s. Edelburgis Kubitzki przyszła na świat 9 lutego 1905 r. w Dąbrówce Dolnej. Na chrzcie otrzymała imię Julianna. 31 lipca 1929 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Posługiwała jako pielęgniarka ambulatoryjna we Wrocławiu-Nadodrzu i w Żarach. Właśnie w Żarach 20 lutego 1945 roku została brutalnie zastrzelona, broniąc czystości i wiary.

- Przyszła s. Edelburgis chodziła pieszo na niedzielną Eucharystię do kościoła parafialnego w Fałkowicach. Mieszkała w Dąbrowce Dolnej, oddalonej od Fałkowic o 1,5 godziny drogi. Zatem w każdą niedzielę miała 4 godziny dla Boga: droga do kościoła, Msza św. i droga do domu. Dlatego męczennica z naszej ziemi dla wielu zarażonych najgroźniejszą współczesną chorobą, którą można nazwać "ja nie mam czasu", jest wzorem i motywacją czasu dawanego Bogu i bliźnim - mówi ks. Mariusz Stafa, proboszcz fałkowickiej parafii.

Wdzięczność za beatyfikację parafianki   materiały organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy