Nowy numer 48/2022 Archiwum

Startuje Młodzieżowa Akademia Duchowości

Ks. Piotr Kłonowski zaprasza w piątkowe wieczory do parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu.

Ksiądz Piotr Kłonowski zaprasza młodzież po bierzmowaniu i studentów na cotygodniowe spotkania w ramach Młodzieżowej Akademii Duchowości, które będą odbywały się w piątki (od 7 października) o 19.20 w parafii św. Piotra i Pawła w Opolu, czyli tam, gdzie mieści się Centrum Duszpasterstwa Młodych Diecezji Opolskiej Ławka.

- Ilu ludzi, tyle form modlitwy i różnego rodzaju upodobań. Są pomiędzy nami tacy, którzy będą woleli ciemną kaplicę i ciszę, nie brakuje takich, którzy lubią dźwięk gitar, są też i tacy, którzy z radością łapią za różaniec i znajdują w tej modlitwie ukojenie. Jest wiele różnych rodzajów modlitwy, które służą nam w spotkaniu z Odwieczną Miłością: adoracja, brewiarz, litanie, koronka i wiele innych - podkreśla ks. P. Kłonowski.

- Chcę pomóc młodzieży odkryć najwłaściwszy dla nich sposób modlitwy. By modlitwa ich nie nudziła, ale inspirowała. Każde spotkanie będzie o innym sposobie modlitwy i każde będzie składało się z 3 kroków, bo poprowadzi od teorii do praktyki, a zakończy się rozmową podsumowującą, która ułatwi zebranie myśli i odczuć. Zachęcam, by o spotkaniach powiedzieć swoim dzieciom i wnukom -  mówi duszpasterz.

Startuje Młodzieżowa Akademia Duchowości   Ks. Piotr Kłonowski. Anna Kwaśnicka /Foto Gość

Ks. Kłonowski wspomina, że uczniowie szkoły średniej zapytani o to, dlaczego młodzi tracą wiarę, odpowiedzieli wprost: "Proszę księdza, bo nas nikt nie przeprowadził z wiary dziecka do wiary dorosłego, nikt nam nie pokazał jak się modlić". Właśnie ta odpowiedź stała się inspiracją do zainicjowania Młodzieżowej Akademii Duchowości, czyli w skrócie MAD.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy