Nowy numer 48/2022 Archiwum

Gdy dzieci wyfrunęły z rodzinnego gniazda

Ks. dr Tomasz Gajda zaprasza osoby, które są rodzicami dorosłych dzieci, na weekendowe zajęcia warsztatowe.

Weekendowe warsztaty dla rodziców dorosłych dzieci oraz dla teściów i teściowych odbędą się 3 i 4 grudnia w Ośrodku Promocji, Edukacji i Terapii Rodzin w Nysie (ul. Gierczak 2).

Poprowadzi je ks. Tomasz Gajda, dyrektor ośrodka i rejonowy duszpasterz rodzin. Będą to zajęcia warsztatowe w formule małej grupy, kierowane do osób, które są teściami bądź rodzicami dorosłych dzieci, albo które przygotowują się do pełnienia tej roli.

- Twoje dzieci niedawno "wyfrunęły" z rodzinnego gniazda i trudno poradzić ci sobie z nową sytuacją? Nie potrafisz sobie znaleźć miejsca od czasu, kiedy dzieci założyły własne rodziny albo wyjechały na studia? Twoje relacje z zięciem/synową są skomplikowane? Jeśli tak, to te warsztaty są właśnie dla ciebie - zapewnia duszpasterz.

Warsztaty potrwają w sobotę 3 grudnia od 9.00 do 18.00, a w niedzielę 4 grudnia od 9.00 do 13.00. Tematy będą dotyczyły m.in. naturalnego etapu życia, jakim jest stadium "pustego gniazda", bycia wsparciem dla dorosłych dzieci i wnuków, czy tego, jak nie stać się klasyczną "teściową-mamusią" i stereotypowym "teściem-tatusiem".

Internetowe zapisy na stronie rodzinnanysa.pl prowadzone są do 20 listopada lub do wyczerpania limitu miejsc. Koszt uczestnictwa to 120 zł od osoby.

Ks. dr Tomasz Gajda swoją pracę doktorska poświęcił tematowi towarzyszenia małżonkom i osobom na etapie "pustego gniazda". Jest absolwentem Studium Pomocy Psychologicznej dla Par I i II stopnia w Instytucie Psychologii Zdrowia PTP w Warszawie. Ukończył także Studium Interwencji Kryzysowej w Bielsku-Białej oraz szkolenie podstawowe w modalności NEST - pomocy terapeutycznej dla osób dotkniętych traumatycznymi doświadczeniami (New Experience for Survivors of Trauma).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy