Nowy numer 48/2022 Archiwum

To okazja, by poznać Ruch Czystych Serc

W Opolu będą gościć ks. Jerzy Molewski TChr, moderator Ruchu Czystych Serc, oraz s. Maria Kwiek, autorka podręcznika formacyjnego.

Formacja w Ruchu Czystych Serc leczy zranienia, uwalnia od zniewoleń, kształtuje dobre cechy charakteru, pozwala wyzbywać się egoizmu i przede wszystkim uczy kochać. Dlatego tak często Ruch Czystych Serc nazywany jest szkołą miłością i kliniką serc.

To wspólnota dla młodych dorosłych, która wspiera w zachowaniu czystości przedmałżeńskiej i wolności od wszelkich nałogów, a przede wszystkim w pielęgnowaniu relacji z Jezusem. Sprawdzoną drogą jest podejmowanie codziennej modlitwy, życie sakramentalne, czyli częsta Eucharystia i regularna spowiedź, a także podjęcie konkretnej pracy nad sobą.

W Opolu w najbliższy czwartek, 24 listopada, odbędzie się spotkanie, na którym będzie można bliżej poznać, czym jest Ruch Czystych Serc. Gośćmi będą ks. Jerzy Molewski - moderator Ruchu Czystych Serc z Poznania, s. Maria Kwiek - autorka podręcznika formacyjnego pt. "Droga czystej miłości" oraz ks. Tadeusz Komorek - diecezjalny moderator RCS-u.

- To spotkanie otwarte dla wszystkich młodych osób, które szukają w swoim życiu Pana Boga. Zapraszamy osoby, które sympatyzują z Ruchem Czystych Serc, jak i te, które tylko gdzieś słyszały o RCS-ie i chcą dowiedzieć się więcej. Zapraszamy też osoby, dla których czystość przedmałżeńska jest wartością. To ważne, żeby młody człowiek miał dobrze ukształtowaną sferę płciowości i seksualności - mówi Sandra Wcisło.

Spotkanie odbędzie się w salach duszpasterstwa DAR ("Resurrexit"), mieszczących się pod kościołem seminaryjnym w Opolu (ul. Drzymały 1). Rozpoczęcie Mszą św. o 17.30. Następnie o 18.30 - poczęstunek, a 19.30 - konferencja formacyjna.

Spotkanie odbędzie się w salach duszpasterstwa akademickiego, ale nie jest kierowane tylko do studentów.

To okazja, by poznać Ruch Czystych Serc   materiały organizatora

Czytaj także: Szkoła dojrzałej miłości

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy