Nowy numer 5/2023 Archiwum

Jesteś szczęśliwy?

– Nawrócenie jest najtrudniejszą rzeczą na świecie, bo oznacza koniec jęczenia i gadania, że wszystko jest bez sensu, że już nie mam siły – mówił o. Adam Szustak.

Twórca kanału „Langusta na palmie” i autor licznych książek głosił adwentowe rekolekcje w opolskiej parafii Przemienienia Pańskiego, licznie gromadząc na Mszach św. nie tylko parafian. – Jesteście w różnym wieku, wydarzyło się już mnóstwo rzeczy w waszym życiu. Kto z was byłby w stanie zupełnie szczerze, bez udawania, patrząc na swoje życie i obecną sytuację, powiedzieć takie dwa zdania: „Jestem przecholernie szczęśliwy. Pan Bóg chyba kocha mnie najbardziej na świecie, skoro mam właśnie takie życie”?

Kochani, nie obraźcie się na mnie, ale nie wyglądacie na szczęśliwych – mówił dominikanin. – 98 proc. ludzi na pytanie: „Jak leci?”, odpowiada: „O, człowieku, już nie mogę” albo „Jakoś leci”. Znam może 10 osób, które na pytanie: „Co u ciebie?”, mówią, że nigdy nie było lepiej. Coś jest głęboko nie tak. Ewangelia mówi nam, że Pan Jezus przyszedł na ziemię, by dać nam życie w obfitości, że chce nam dać taką radość, która będzie pełna. Dlaczego zatem większość z nas nie żyje w obfitości i pełnej radości? – pytał. – Doświadczamy tego, bo jesteśmy nienawróceni. A czym jest nawrócenie? Zdanie z Ewangelii: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” w oryginale greckim brzmi: „Myślcie w drugim kierunku i uwierzcie w dobrą informację” – wyjaśniał. – W błogosławieństwach z Kazania na Górze znajdziemy 8 życiowych przekleństw, m.in. ubodzy, płaczący, uciszani. A Jezus wszystkie te rzeczy, które uznajemy za nieszczęścia życiowe, nazywa błogosławieństwami. Jesteście w trudnej sytuacji? Zatem myślcie odwrotnie i uwierzcie w dobrą wiadomość. Pan Bóg jest z wami w tych sytuacjach i chce was przez nie przeprowadzić do czegoś niezwykłego. Zatem koniec jęczenia – przekonywał o. Szustak. „Żywy i głęboki przekaz, z poczuciem humoru i jednocześnie dotykający głębi serca” – po rekolekcjach napisała w mediach społecznościowych Alicja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy