Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Kolędowali z rozmachem

Kościół św. Bartłomieja w Głogówku znów wypełniła muzyka. Bożonarodzeniowe utwory zaprezentowały dwa chóry i orkiestra.

Koncert był podzielony na cztery części. Pierwsza i trzecia część to prawykonania kolęd, które opracowała Barbara Reiman. Najpierw wybrzmiały utwory solowe na skrzypce, altówkę i wiolonczelę, a potem instrumentalne na orkiestrę smyczkową.

Drugą część - kolędy na chór mieszany a capella w wykonaniu dwóch chórów: „Światło dla młodych” i „Misericordias” - poprowadziła Julianna Trinczek, zaś ostatnią - kolędy na orkiestrę symfoniczną i chór mieszany zagrała Jubileuszowa Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją ks. Mateusza Mandalki.

Kolędowali z rozmachem   Wierni z Głogówka i okolic przybyli licznie na koncert. Parafia św. Bartłomieja w Głogówku

- Kolędy są bardzo wdzięcznym tematem dla słuchaczy. Kościół wypełnia się po brzegi, kiedy jest organizowany koncert kolęd. Radość z narodzin Jezusa w polskiej tradycji jest przedłużana aż do święta Ofiarowania Pańskiego. Wszystko z miłości do Jezusa, który nas prowadzi i obdarza nas wielką miłością. I pewnie stąd tak chętnie kolędujemy i bierzemy udział w koncertach - podsumowuje ks. Mateusz Mandalka, wikariusz głogóweckiej parafii.

IKościół był wypełniony i zasłuchany, a wielu z przybyłych nuciło wraz z wykonawcami popularne pieśni. „Cichą noc” śpiewali wspólnie w trzech językach: po polsku, niemiecku i angielsku. Zwrotki w innych kolędach, np. „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy się Chrystus rodzi” - w języku niemieckim. Nie zabrakło i znanego wielu „O du fröhliche” czy „Heiligste nacht”.

Poniżej mała próbka...

Koncert kolęd w Głogówku
Karina Grytz-Jurkowska

 

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy