Nowy numer 6/2023 Archiwum

Organizowany jest kurs dla przyszłych ceremoniarzy

Rozpocznie się w pierwszy weekend marca, a zapisy trwają do 15 lutego.

W kursie dla przyszłych ceremoniarzy, organizowanym przez Diecezjalne Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza, mogą wziąć udział ministranci lub lektorzy będący co najmniej uczniami szkoły ponadpodstawowej, mający autorytet wśród młodszych ministrantów, odznaczający się gorliwością w służbie ministranckiej oraz dobrą moralnością i pobożnością.

Kurs ma na celu uformowanie osób pomagających w parafii w przygotowaniu liturgii (zwłaszcza niedzielnej i świątecznej) oraz w umiejętnym kierowaniu ceremoniami liturgicznymi i czuwaniu nad ich przebiegiem.

Program zajęć obejmie zagadnienia z liturgiki, zasady poprawnego wykonywania różnych funkcji liturgicznych, obrzędy Mszy św., zwłaszcza uroczystej i pontyfikalnej, ceremonie Triduum Paschalnego, jak i posługę w czasie rozmaitych nabożeństw.

Zajęcia odbędą się w ramach czterech zjazdów w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu. Terminy trzech pierwszych to: od 3 do 5 marca, od 21 do 23 kwietnia, od 12 do 14 maja. Koszt udziału w każdym z nich wynosi 180 zł. Ostatni zjazd będzie jednodniowy i odbędzie się w czerwcu.

Kurs zakończy się dniem skupienia i uroczystą promocją w czasie sierpniowej Diecezjalnej Pielgrzymki LSO na Górę św. Anny.

Zgłoszenia do 15 lutego przyjmuje ks. Zygfryd Waskin (Zygfryd.Waskin@diecezja.opole.pl).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy