Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Pielgrzymkowy harmonogram u św. Anny

Ojcowie franciszkanie podali program uroczystości, które na Górze św. Anny odbędą się w tym roku.

W 2023 roku w ostatnią sobotę kwietnia odbędzie doroczna Pielgrzymka Przewodników Kalwaryjskich, która zainicjuje szereg pielgrzymek do św. Anny różnych stanów, grup zawodowych i wspólnot. 

Przedsiębiorcy będą pielgrzymowali w niedzielę 30 kwietnia, rowerzyści - w sobotę 13 maja, a strażacy - w niedzielę 14 maja. W sobotę 20 maja odbędą się dwie pielgrzymki: osób konsekrowanych i dzieła modlitwy "Oremus". W niedzielę 21 maja na Górę św. Anny zjadą miłośnicy koni i zaprzęgów konnych, a tydzień później - czyli w ostatnią niedzielę maja - górnicy i skalnicy.

W pierwszą niedzielę czerwca odbędzie się tradycyjna pielgrzymka mniejszości narodowych. W poniedziałek 5 czerwca do św. Anny przyjadą szkoły noszące imię św. Jana Pawła II. W sobotę 10 czerwca odbędą się obchody Dnia Chorych. W niedzielę 11 czerwca będą pielgrzymowali sołtysi i członkowie Rad Sołeckich, w sobotę 17 czerwca - członkowie Róż Różańcowych Rodziców.

W weekend 17-18 czerwca odbędzie się pielgrzymka przyjaciół misji i Ziemi Świętej, a tydzień później czyli 24 i 25 czerwca - mężczyzn i młodzieńców.

Lipcowe pielgrzymowanie rozpoczną dzieci, które u się Anny spotkają się w niedzielę 2 lipca. Tydzień później, w niedzielę 9 lipca odbędzie się pielgrzymka osób niewidomych.

Uroczystości odpustowe ku czci św. Anny zaplanowane są 22 i 23 lipca.

Pielgrzymka głuchoniemych odbędzie się 5 i 6 sierpnia, motocyklistów - w niedzielę 6 sierpnia, kobiet - w sobotę 2 września, z Związku Górnośląskiego - w sobotę 23 września.

Podziękowanie św. Annie za uproszenie potomstwa zaplanowane jest w niedzielę 3 września, Dożynki Diecezjalne - w niedzielę 24 września.

Pielgrzymka Dzieci Maryi odbędzie się w dwóch turnusach: od 22 do 24 września oraz od 6 do 8 października. Hodowcy gołębi i członkowie orkiestr kalwaryjskich będą pielgrzymowali do św. Anny w niedzielę 1 października, myśliwi - w niedzielę 8 października, członkowie Żywego Różańca - w sobotę 14 października.

W niedzielę 15 października odbędą się obchody Dnia Dziecka Utraconego, a w niedzielę 26 listopada - pielgrzymka pszczelarzy.

Pierwsze obchody kalwaryjskie odbędą się w Wielki Piątek, 7 kwietnia. Kolejne w poniedziałek 29 maja podczas pielgrzymki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, 16 lipca w odpust Matki Bożej Szkaplerznej, od 11 do 13 sierpnia na odpust ku czci Wniebowzięcia NMP, od 25 do 27 sierpnia na odpust ku czci Aniołów Stróżów oraz od 14 do 17 września na odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Ostatnie obchody kalwaryjskie zaplanowane są w niedzielę 22 października podczas uroczystości ku czci św. Piotra z Alkantary.

Święto Młodzieży odbędzie się od 17 do 21 lipca, a Ewangeliczne Rozliczenie - od 28 do 31 grudnia.

Pielgrzymkowy harmonogram u św. Anny   materiały organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy