Nowy numer 20/2024 Archiwum

Fundacja L'Arche inicjuje w Opolu debatę społeczną o potrzebach osób z niepełnosprawnością intelektualną

Jutrzejsze spotkanie, w którym weźmie udział m.in. Anna Dymna - prezes Fundacji "Mimo wszystko", będzie transmitowane w internecie.

Fundacja L’Arche organizuje debatę społeczną nt. miejsca osób z niepełnosprawnością intelektualną w społeczności lokalnej. Będzie mowa o nowych modelach pomocy i długofalowego wsparcia dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Wydarzenie odbędzie się we wtorek 7 lutego w Sali im. Karola Musioła w opolskim Ratuszu i będzie transmitowane na kanale YouTube Miasta Opola - TUTAJ

Rozpoczęcie debaty o 11.00. W pierwszej części spotkania zaplanowane są trzy wystąpienia ekspertów.

Temat "Niepełnosprawność intelektualna. Jak ją definiować i rozumieć" omówi prof. Robert Śmigiel, pediatra i genetyk, a w latach 2012-2020 przewodniczący Zarządu Krajowego Fundacji L’Arche.

O wsparciu udzielanym przez samorząd Gdyni, gdzie powstał dom L’Arche, będzie mówił Michał Guć, wiceprezydent tego miasta.

Natomiast temat "Potrzeby mieszkaniowe osób z niepełnosprawnością intelektualną w Opolu i powiecie opolskim" przedstawi prof. Edward Nycz z UO.

W południe rozpocznie się dyskusja panelowa. Obok prelegentów do udziału w niej zaproszone zostały Anna Dymna - prezes Fundacji "Mimo wszystko" oraz Agnieszka Karolak - dyrektor krajowy L’Arche Polska.

- Chcemy przedyskutować temat potrzeb dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz zastanowić się, jakie jeszcze działania można realizować w Opolu, aby żyło im się lepiej - zapowiada Ewa Szyndler z Fundacji L’Arche w Opolu.

Czytaj także: 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy