Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Najbliższe wydarzenia w duszpasterstwie Dzieci Maryi

Zaplanowane są wielkopostne dni skupienia, "Mariankowa majówka" i turniej na cześć Niepokalanej.

Ksiądz Łukasz Szuster poinformował, że doroczny wielkopostny dzień skupienia Dzieci Maryi, który dotąd organizowany był w Nysie, tym razem odbędzie się w trzech miejscach, by umożliwić uczestnictwo w spotkaniu jak największej liczbie grup parafialnych.

W sobotę 18 marca zaplanowane jest spotkanie dla rejonu nyskiego, które odbędzie się w domu prowincjalnym sióstr elżbietanek w Nysie oraz spotkanie dla rejonu opolskiego i kluczborskiego, które odbędzie się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Ozimku.

Z kolei w sobotę 25 marca w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni odbędzie się skupienia dla marianek z rejonu raciborskiego.

W programie: o 10.00 - Eucharystia z konferencją formacyjną; o 11.00 - poczęstunek i spotkanie wspólnotowe; o 12.00 - nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

W dalszych planach diecezjalnego duszpasterstwa Dzieci Maryi jest pierwsza "Mariankowa majówka", która w sobotę 6 maja o 10.30 odbędzie się Jemielnicy. Zaproszone są wszystkie wspólnoty. Ponadto szczególne zaproszenie ks. Łukasz Szuster kieruje do marianek, które otrzymały medalik na białej wstążce. Dla nich formularz zapisów zamieszczony jest na stronie duszpasterstwa - TUTAJ

Z kolei tydzień później, w sobotę 13 maja o 9.00 w domu prowincjalnym sióstr służebniczek NMP w Leśnicy odbędzie się Turniej sprawności Dzieci Maryi na cześć Niepokalanej. Zgłoszenia grup, które powalczą o puchar, przyjmowane są do końca kwietnia (e-mail: turniejmaryjny@gmail.com). Na dziewczyny czekają konkurs wiedzy o Matce Bożej i o historii obrazu Matki Bożej Opolskiej, prezentacja pieśni maryjnej, jak i konkurencje sprawnościowe.

Natomiast doroczna pielgrzymka na Górę św. Anny odbędzie się od 22 do 24 września oraz od 6 do 8 października.

Szczegółowe informacje będą zamieszczane na nowo uruchomionej stronie internetowej diecezjalnego duszpasterstwa Dzieci Maryi - TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy