Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Diecezję opolską odwiedzi brat ze Wspólnoty Taizé

Duszpasterstwo Młodych Ławka zaprasza na kawę i wspólną modlitwę z br. Maciejem z Taizé.

Od 16 do 29 marca brat Maciej ze Wspólnoty Taizé będzie odwiedzał parafie i duszpasterstwa w kilku miastach Polski, co będzie okazją do codziennej, wspólnej modlitwy ze śpiewami z Taizé. Odwiedzi m.in. Warszawę, Poznań, Gliwice, Kraków i Łódź. Będzie gościł również w diecezji opolskiej, gdzie spotkania przygotowuje Duszpasterstwo Młodych Ławka. 

- Jednym z miejsc, z których bardzo wiele czerpiemy w naszym duszpasterstwie, jest Taizé. I zwykle to my jeździmy do Taizé, a tym razem Taizé przyjeżdża do nas! Odwiedzi nas brat Maciej, czyli jeden z braci Polaków, którzy żyją na co dzień w taizowskiej wspólnocie - zapowiada Duszpasterstwo Młodych Ławka.

W piątek 24 marca o 15.30 zaplanowane jest spotkanie przy kawie w Centrum Duszpasterstwa Młodych w Opolu (pl. Mickiewicza 1). Będzie czas, żeby się poznać i posłuchać o tym, jak się żyje w Taizé.

Z kolei w sobotę 25 marca odbędzie się spotkanie w Kurniku, czyli w Domu Duszpasterstwa Młodych na Górze św. Anny (ul. Leśna 8). Można przyjeżdżać od 17.30, a o 19.00 rozpocznie się wspólną modlitwa z kanonami z Taizé. Po modlitwie będzie czas na spotkanie, kakao i opowieści o Taizé.

Oba spotkania - zarówno w Opolu, jak i na Górze św. Anny - są otwarte. Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy