Nowy numer 21/2023 Archiwum

Dzień Świętości Życia

W sobotę 25 marca diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia odbędą się w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu.

Dzień Świętości Życia przypada w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, czyli na dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jego celem jest budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia na każdym jego etapie oraz zwrócenie uwagi na potrzebę szczególnej troski o nie.

Biskup opolski zaprasza w sobotę 25 marca na diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia, które odbędą się w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi Śl. w Opolu. Mszy św. o 12.00 będzie przewodniczył bp Waldemar Musioł.

Podczas Eucharystii będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, czyli zobowiązanie 9-miesięcznej modlitwy w intencji jeszcze nienarodzonego dziecka, które jest zagrożone zabiciem w łonie mamy.

Duchowa adopcja polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy Różańca oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Osoba decydująca się na adopcję duchową nie wie, kim jest "jej" dziecko, jego imię zna tylko Bóg. Wszyscy, którzy pragną złożyć przyrzeczenia duchowej adopcji, mogą zrobić to w kościele podczas Mszy św. w Dniu Świętości Życia, ale również prywatnie.

Podejmując przyrzeczenie duchowej adopcji zalecane jest - oprócz codziennej modlitwy - podjęcie dodatkowych postanowień: częsta spowiedź i Komunia św., czytanie Pisma Świętego, post o chlebie i wodzie, walka z nałogami, pomoc potrzebującym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast