Nowy numer 21/2023 Archiwum

Wiara i niewiara w Kościół

Prelekcje wygłoszone w ramach tegorocznych Wielkopostnych Wykładów Otwartych można odsłuchać w mediach społecznościowych Muzeum Diecezjalnego w Opolu.

Temat przewodni wszystkich prelekcji, tj. "Wiara i niewiara w Kościół" w bezpośredni sposób nawiązuje do programu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce.

Wykłady, na które zaprasza Wydział Teologiczny UO, głoszone są we wszystkie soboty Wielkiego Postu, od 25 lutego do 1 kwietnia, w auli Muzeum Diecezjalnego w Opolu (wejście od ul. Książąt Opolskich).

Już omówione zostały perspektywy teologii dogmatycznej i fundamentalnej, biblijna i liturgiczna, ekumeniczna oraz nauczania papieskiego Benedykta XVI i Franciszka. Wszystkie osiem przedłożeń zostało zarejestrowanych i można je odsłuchać na kanale YouTube, prowadzonym przez Muzeum Diecezjalne w Opolu - TUTAJ.

Wczoraj prelekcje wygłosili ks. prof. dr hab. Konrad Glombik oraz ks. prof. dr hab. Stanisław Rabiej. Pierwszy mówił o wierze w Kościół z perspektywy pism i nauczania Josepha Ratzingera/Benedykta XVI, drugi sięgnął do nauczania i postawy papieża Franciszka.

Wykład ks. Konrada Glombika:

Wykład ks. Stanisława Rabieja:

Kolejne Wielkopostne Wykłady Otwarte odbędą się w soboty 25 marca i 1 kwietnia. Rozpoczęcie każdego spotkania zaplanowane jest o 16.30.

25 marca - Perspektywa socjologiczna i teologiczno-pastoralna:

"We współczesnych badaniach socjologicznych" - ks. dr Andrzej Ochman
"Kondycja religijna ludzi młodych w Polsce. Wyzwania duszpasterskie" - ks. dr Robert Sadlak.

1 kwietnia - Perspektywa sztuki chrześcijańskiej:

"W ikonografii wschodniej" - ks. dr hab. Dariusz Klejnowski-Różycki, prof. UO,
"W dziełach sztuki Zachodu" - ks. mgr Wojciech Lippa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast